سعودی بر ضرورت پاسخ مناسب همگان به فاجعه زلزله در سوریه و ترکیه تاکید کرد

بن فرحان: تمام تلاش‌های خود را به‌کار می‌گیریم تا کمک‌رسانی به همه مناطق سوریه انجام شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی بر ضرورت پاسخ مناسب همگانی به فاجعه زلزله در سوریه و ترکیه تاکید کرد.

فیصل بن فرحان دوشنبه 24 بهمن در گفت‌وگو با «العربیه» اظهار داشت: «از همه طرف‌ها می‌خواهیم امکان کمک‌‌رسانی به همه مناطق سوریه را فراهم کنند».

وزیر خارجه سعودی همچنین تاکید کرد که کشورش تمام تلاش‌های خود را به‌کار می‌گیرد تا کمک‌رسانی به همه مناطق سوریه انجام شود.

بنا به فرمان پادشاه و ولی‌عهد سعودی مرکز امدادرسانی و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان از هفته گذشته با ایجاد پل هوایی و ارسال کاروان‌هایی عملیات خود را برای کمک‌رسانی و امدادرسانی به مردم زلزله‌زده در ترکیه و سوریه آغاز کرد.

در همین راستا کامیون‌های حامل کمک‌های سعودی ارسالی برای زلزله‌زدگان در جندیرس در شمال غرب سوریه، دوشنبه 24 بهمن به این منطقه که در اثر زلزله دوشنبه گذشته به شدت آسیب‌دیده است‌، وارد شدند.

به گفته یکی از مسئولان اردوگاه امدادی سعودی، این محموله شامل 2000 چادر است که برای اسکان زلزله‌زدگان شمال سوریه تجهیز شده و کاروان‌های حامل کمک‌های بیشتر به جندیرس سوریه در آینده نزدیک وارد این منطقه خواهند شد.

کامیون‌های حامل کمک‌های سعودی، یکشنبه وارد مناطق زلزله‌زده در شمال غرب سوریه شدند.

11 کامیون کمک‌های مرکز امداد و کمک‌های بشردوستانه ملک سلمان، حامل 104 تن مواد غذایی و تجهیزات اسکانی، شنبه از گذرگاه مرزی «غصن الزیتون» عبور کردند تا کمک‌های ارسالی پادشاهی عربی سعودی در میان زلزله‌زدگان سوریه توزیع شود.

گسترش پل هوایی

خبرگزاری رسمی سعودی«واس» شنبه گزارش داد که تعدادی از مناطق زلزله‌زده در شمال سوریه از جمله جندیرس، بلبل، راجو، اطمه، سرمدا، کفر تخاریم، دار‌عزه و اتارب، مشمول این کمک‌رسانی‌ها خواهند شد.

این اقدامات در راستای گسترش پل هوایی امدادی سعودی انجام می‌گیرد که توسط مرکز امدادرسانی ملک سلمان برای کمک به زلزله‌زدگان در سوریه و ترکیه بنا به فرمان ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه و شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی احداث شده است.

6 فروند هواپیمای امدادرسان سعودی نیز طی روزهای گذشته در چندین نوبت وارد مناطق زلزله‌زده ترکیه شدند. این هواپیماها، مواد غذایی، چادر، پتو، قالیچه و تجهیزات پزشکی و اقلام دارویی را به عنوان بخشی از پل هوایی امدادی سعودی، به ابتکار مرکز امداد و اقدامات بشردوستانه ملک سلمان برای کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده در سوریه و ترکیه حمل کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید