سعودی حمله به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در لبنان را محکوم کرد

وزارت خارجه سعودی خواستار انجام تحقیقات فوری و شفاف درباره جزئيات حادثه کشته شدن سرباز ایرلندی عضو یگان‌های صلح‌بان سازمان ملل در لبنان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی حمله مسلحانه به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در لبنان «یونیفل» را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» وزارت خارجه این پادشاهی شامگاه جمعه 25 آذر ضمن محکوم کردن حمله مسلحانه به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در لبنان «یونیفل» خواستار انجام تحقیقات فوری و شفاف درباره جزئيات حادثه کشته شدن سرباز عضو یگان‌های صلح‌بانی «یونیفل» در لبنان شد.

وزارت خارجه سعودی طی بیانیه‌ای ضمن ابراز انزجار و محکومیت شدید حمله به نیروهای صلح‌بان سازمان ملل متحد در جنوب لبنان، که به کشته شدن یک سرباز ایرلندی و زخمی شدن چند سرباز دیگر منجر شد، خواستار انجام تحقیقات فوری و شفاف در این‌باره شد.

پیش‌تر کشورهای ایالات متحده آمریکا، فرانسه، مصر و لبنان این حمله مسلحانه به خودروی حامل صلح‌بانان بین‌المللی را محکوم کرده و از حکومت لبنان خواستند با سازمان ملل در انجام تحقیقات در این‌باره همکاری کند.

سفارت آمریکا در بیروت نیز پنج‌شنبه با شدیدترین لحن حمله به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل را محکوم کرده و خشونت علیه نیروهای یونیفیل را رفتاری غیرمسئولانه‌ای دانست که لبنانی‌ها و ثبات را در معرض خطر قرار می‌دهد و در همین رابطه از دولت لبنان خواست با انجام تحقیقات فوری مانع از تکرار چنین حملاتی شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید