کشته‌شدن یک تبعه آمریکایی در بغداد

نخست وزیر عراق به وزارت کشور دستور داد تا کمیته تحقیقاتی درباره قتل این شهروند آمریکایی تشکیل دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی عراق بعد از ظهر دوشنبه 16 آبان از کشته‌شدن یک آمریکایی به ضرب گلوله افراد مسلح ناشناس در بغداد خبر دادند.

در همین حال محمد شیاع السودانی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق به وزارت کشور دستور داد تا یک کمیته تحقیقاتی درباره قتل این شهروند آمریکایی تشکیل دهد.

کمیته‌ رسانه‌ امنیتی عراق در بیانیه اعلام کرد، نخست وزیر این کشور به عبدالامیر الشمری، وزیر کشور دستور داد تا کمیته‌ای از سازمان‌های تحت پوشش این وزارتخانه و دیگر نهادهای امنیتی برای بررسی جزئیات حادثه تشکیل دهد.

این بیانیه همچنین ‌افزود که بلافاصله پس از وقوع این حادثه کمیته‌ای تشکیل شد تا به جزئیات و علل حادثه قتل این شهروند آمریکایی رسیدگی و در اسرع وقت عاملان آن بازداشت شوند.

هنگام رانندگی ترور شد

خبرنگار «العربیه» گزارش داد که افراد ناشناس «استیون ادوارد ترول» شهروند آمریکایی را با ضرب گلوله در منطقه کراده خیابان الصناعه نزدیک بانک الرافدین ترور کردند.

او افزود: «استیون ادوارد ترول، در حال رانندگی با خودروی شخصی پرادو سفید رنگ خود بوده که مورد هجوم مسلح قرار گرفت و به قتل رسید».

به گزارش خبرنگار العربیه «عاملان این ترور از دو خودرو اولی از نوع «تاهو» مشکی و دومی «مرسدس بنز» مشکی رنگ استفاده می‌کردند».

آمریکا: منتظر گزارش دولت عراق هستیم

در همین حال مقامات وزارت خارجه آمریکا در واشینگتن با تایید خبر تیراندازی به شهروند آمریکایی در بغداد گفتند که هنوز هیچ اطلاعاتی درباره جزئیات این حادثه ندارند.

به گزارش آسوشیتدپرس، وزارت خارجه آمریکا گفته است، ما منتظر گزارش‌هایی درباره کشته‌شدن این شهروند آمریکایی در بغداد هستیم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید