ارتش ملی یمن مناطق جنوبی و غربی «حرض» را به کنترل خود درآورد

منابع میدانی: ارتش ملی یمن کنترل رشته کوه‌‌های استراتژیک در نزدیکی اردوگاه المحصام در شرق شهر حرض را به کنترل خود درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی یمنی، پنج‌شنبه 10 فوریه اعلام کردند که نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی با آزادسازی رشته کوه‌های استراتژیک واقع در شرق شهر «حرض» و کنترل مناطقی در جنوب و غرب این شهر، شبه‌نظامیان حوثی را در مرکز شهر به محاصره خود درآوردند.

منابع میدانی ارتش ملی یمن همچنین از ادامه نبردهای شدید در جبهه‌های مأرب، الجوف، صعده و تعز خبر دادند.

به گفته آنها، نیروهای ارتش ملی در منطقه پنجم نظامی مناطق جنوبی و غربی شهر «حرض» که صدها نیروی شبه‌نظامی حوثی در آن مستقر هستند را به کنترل خود درآوردند.

بنا به گفته منابع میدانی، نیروهای ارتش ملی یمن برای ساعات آینده وارد شهر خواهند شد و شبه‌نظامیان حوثی چاره‌ای جز تسلیم شدن یا جنگ تا لحظه مرگ ندارند.

در همین حال، منابع رسمی یمنی تاکید کردند که نیروهای ارتش ملی و گردان‌های «الیمن السعید» به سوی شرق منطقه شهر «حرض» در استان حجه پیشروی کرده و خسارت‌های جانی و تجهیزاتی زیادی بر حوثی‌های مورد حمایت ایران وارد کرده‌اند.

نیروهای ارتش ملی یمن روز چهارشنبه نیز با حمله به شبه‌نظامیان حوثی در استان‌های مأرب و الجوف خسارت‌های جانی سنگینی بر این گروه وارد کردند.

به گزارش «العربیه»، ارتش ملی یمن همچنین حمله گسترده‌ای به مواضع حوثی‌ها در جبهه‌های شمال غربی استان مأرب انجام داد که طی آن موفق به آزادسازی مناطق مهمی در «وادی الجفره» و منطقه مجزر شده و خسارت‌های سنگینی بر حوثی‌ها وارد کردند.

گفتنی است که ارتش ملی یمن از دو هفته پیش حمله گسترده‌ای را در جبهه‌های جبهه مأرب، الجوف و حجه آغاز کرد. این عملیات گسترده نظامی خسارات‌های مالی و تجهیزاتی سنگینی به حوثی‌ها وارد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید