حملات ائتلاف عربی به پادگان‌ها و انبارهای اسلحه حوثی‌ها در صنعا و الحدیده

ائتلاف عربی می‌گوید حوثی‌ها الحدیده را از بندری تجاری و جایی برای دریافت کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی به مکانی برای تهدید امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» از حملات سنگین جنگنده‎‌‌های ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن به پادگان‌ها و زاغه‌های تسلیحاتی شبه‌نظامیان حوثی در مناطق مختلف صنعا خبر دادند.

ائتلاف عربی، پنج‌شنبه، 20 ژانویه، تصاویری از بمباران اردوگاه‌ها و انبارهای اسلحه شبه‌نظامیان حوثی در صنعا و بندر الحدیده را منتشر کرد.

ائتلاف در اطلاعیه‌ای آورده است: «سلاح‌هایی که در الحدیده بمباران شد، تحت پوشش فعالیت‎های تجاری از این بندر به مناطق درگیری منتقل می‌شد».

در این اطلاعیه تاکید شده که «حوثی‌ها بندر الحدیده را از بندری تجاری و مکانی برای دریافت کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی به مکانی برای تهدید امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل کرده‌اند».

اطلاعیه مذکور ادامه داده که این ائتلاف برای از بین بردن توان نظامی حوثی‌ها، عملیات گسترده‌ای را در همه استان‌های یمن آغاز کرده و حملات هوایی را افزایش داده است.

ائتلاف عربی هشدار داد، رهبران تروریستی که مسئول هدف قرار دادن غیرنظامیان هستند را ردیابی کرده و مورد هدف حمله قرار خواهد داد.

به گفته ائتلاف عربی این عملیات در پاسخ به تهدیدها و همچنین برای محافظت از غیرنظامیان انجام می‌گیرد.

منابع العربیه هم گزارش دادند که ائتلاف یک پادگان نظامی متعلق به حوثی‌ها در الحدیده را هدف حملات هوایی قرار داد.

این منابع افزودند که حملات هوایی ائتلاف بر پایگاه‌ها و اردوگاه‌های نظامی حوثی‌‎ها متمرکز شده است.

طبق این گزارش پس از حملات جنگنده‌های ائتلاف صدای انفجار شدیدی در پایگاه هوایی «الدیلمی» تحت کنترل حوثی‌ها در صنعا شنیده شد.

همزمان در جبهه‌های میدانی در استان مارب، گردان‌های «عمالقه» پس از آزادسازی کامل منطقه «حریب» در این استان، به پاکسازی مناطق آزاد شده از شبه‌نظامیان حوثی پرداختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید