ادامه حملات هوایی ائتلاف به مواضع شبه‌نظامیان حوثی‌ در صنعا

منابع نظامی یمن می‌گویند تعداد زیادی از غیرنظامیان یمنی در مناطق آزادشده قربانی مین‌های کار گذاشته‌شده حوثی‌ها می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، از ادامه حملات هوایی به مقرها و اردوگاه‌های شبه نظامیان حوثی در صنعا، خبر داد.

ائتلاف، شامگاه سه‌شنبه 18 ژانویه، در بیانیه‌ای گفت، روند واکنش علیه حوثی‌ها برای حفاظت از غیرنظامیان و مناطق مسکونی همچنان ادامه دارد.

پیشتر ائتلاف عربی از هدف قرار دادن انبارها و سامانه ارتباطی پهپادهای حوثی‌ها در کوه‌ «النبی شعیب» در اطراف صنها و انهدام کامل آن خبر داده بود.

ستاد اطلاع‌رسانی ائتلاف عربی در بیانیه روز سه‌شنبه گفت که ظرف 24 ساعت گذشته 17 رشته عملیات هوایی در استان مأرب انجام داده که طی آن 80 شبه‌نظامی حوثی کشته و 9 خودروی رزمی آنها منهدم شده است.

مین‌گذاری جادها و مناطق مسکونی

خبرنگار «العربیه» به نقل از منابع نظامی یمنی در گزارشی از افزایش تلفات غیرنظامیان در مناطق آزاد شده یمن بر اثر انفجار مین‌هایی که حوثی‌ها آن را کار گذاشته‌اند، خبر داد.

طبق این گزارش مین‌های حوثی‌ها تاکنون نه تنها جان بسیاری از اعضای تیم‌های مین‌زدایی را گرفته است بلکه بسیاری از شهروندان غیرنظامی همچنان قربانی این مین‌ها می‌شوند.

گزارشگر العربیه گفت، آخرین قربانی این مین‌گذاری، موسی الحارثی یکی از اعضای تیم‌ مین‌زدایی «مسام» بوده است که روز سه‌شنبه بر اثر انفجار مین جان خود را از دست داد.

گروه مین‌زدایی مسام می‌گویند، حوثی‌ها در مخفی‌کردن و استتار مین‌ها و بمب‌های کنار جاده‌ای برای آسیب رساندن و کشتن هر چه بیشتر غیرنظامیان یمنی‌ مهارت زیادی کسب کرده‌اند. آنها برای فریب مردم برخی مین‌ها را در قالب‌هایی به شکل سنگ و به رنگ زمین منطقه کار گذاشته و آن را رها می‌کنند.

در برخی از مناطق آزاده شده قبل از عملیات مین‌روبی و مین‌زدایی تیم‌های مهندسی ارتش ملی یمن، حتی قدم زدن در آن مناطق غیرممکن است. حوثی‌ها با مین‌گذاری‌ جاده‌ها و کنار خانه‌ها زندگی غیرنظامیان مناطق آزاد شده را با خطر جدی روبرو می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید