ورود غیرعلنی فرمانده سپاه قدس به بغداد چند ساعت پس از حمله به اقامتگاه الکاظمی

سفر غیرعلنی قاآنی چند روز پس از تشدید تنش‌های مداوم توسط هواداران ائتلاف «الفتح» وابسته به حشد الشعبی علیه نتایج انتخابات پارلمان عراق، صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع آگاه «العربیه»، دوشنبه، 8 نوامبر، از ورود اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران به بغداد خبر دادند.

سفر غیرمنتظره فرمانده سپاه قدس به بغداد، ساعاتی پس از سوءقصد به جان مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، صورت می‌گیرد. سوءقصد نافرجامی که در آن انگشت اتهام به سوی گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران نشانه رفته است.

به گفته منابع «العربیه»، قاآنی، بامداد دوشنبه بلافاصله پس از ورود به پایتخت عراق، با رهبران گروه‌های وابسته به تهران ملاقات کرد.

این منابع به جزئیات بیشتری درباره ملاقات فرمانده سپاه قدس با رهبران شبه‌نظامیان اشاره نکرده‌اند.

با این حال، شرایط زمانی برای این بازدید، اسرار زیادی را به همراه دارد، چراکه این دیدار چند ساعت پس از هدف قرار دادن خانه الکاظمی با پهپادهای انفجاری صورت می‌گیرد. به گفته کارشناسان این پهپادها ساخت ایران است و پیشتر در حملات گروههای شبه‌نظامی وابسته به تهران علیه پایگاه‌های نظامی در عراق که سربازان آمریکایی در آن مستقر بودند، استفاده می‌شد.

سفر غیرعلنی قاآنی همچنین چند روز پس از تشدید تنش‌های مداوم توسط هواداران ائتلاف «الفتح» وابسته به حشد الشعبی علیه نتایج انتخابات پارلمان عراق که دهم ماه اکتبر برگزار شد، صورت می‌گیرد.

گفتنی است که سوءقصد نافرجام به جان الکاظمی با واکنش‌های متفاوت گروه‌های وابسته به ایران مواجه شدو برخی از آنها هدف قرار دادن نخست‌وزیر عراق را سناریویی از سوی شخص نخست‌وزیر دانسته و برخی آن را به باد سخره گرفته و شماری نیز آن را محکوم کردند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید