حمله پهپادی حوثی‌ها به فرودگاه «ابها» 8 زخمی بر جای گذاشت

ائتلاف عربی دومین تجاوز شبه‌نظامیان حوثی طی 24 ساعت گذشته به فرودگاه ابها را جنایت جنگی خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سامانه دفاع هوایی سعودی، سه‌شنبه 31 اوت، برای دومین بار طی شبانه روز گذشته حمله پهپاد انفجاری به فرودگاه «ابها» را ناکام کرد.

فرماندهی ائتلاف عربى حامی دولت قانونى یمن اعلام كرد، صبح سه‌شنبه ساعت 09:06 دومین حمله پهپادی توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران به فرودگاه «ابها» جنوب سعودی، خنثی شد. طبق بیانیه ائتلاف، در نتیجه اصابت برخی ترکش‌ها به داخل محوطه داخلی فرودگاه 8 تن از کارکنان مجروح شدند.

بقایای پهپاد سرنگون شده حوثی در فرودگاه ابها

بيانيه ائتلاف افزود كه در نتیجه اين حمله، یکی هواپيماى غيرنظامى از نوع ایرباس 320 آسیب دیده و بخش‌هایی از شیشه‌های جلویی آن خرد شد. همچنین برخی از تجهیزات پشتیبانی در محوطه فرودگاه نیز آسیب دیده است.

ائتلاف عربی همچنین اعلام کرد، سکوی پرتاب دو پهپاد انفجاری حوثی‌ها در صنعا که فرودگاه ابها سعودی را هدف قرار داد بمباران و نابود شد و در جریان این هدف‌گیری عناصر مسئول پرتاب پهپادها کشته شدند.

سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن
سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن

ائتلاف تاکید کرد که دومین هجوم حوثی‌ها به فرودگاه غیر نظامی ابها در کمتر از 24 ساعت، جنایت جنگی محسوب می‌شود.

ائتلاف عربی، شامگاه دوشنبه 30 اوت، در بیانیه‌ای اعلام کرده بود که نیروهایش یک موشک بالستیک حوثی را پس از ره‌گیری در منطقه «نجران» در خاک سعودی منهدم کرده است.

این بیانیه افزود که نیروهای ائتلاف اقدامات عملیاتی لازم برای پاسخ به این حملات را با در نظر گرفتن قوانین بین‌المللی اتخاذ خواهد کرد.

ائتلاف تاکید کرد که سامانه دفاع هوایی سعودی همه حملات موشکی و پهپادی جنگجویان حوثی را ناکام کرده است.

نیروهای ائتلاف، یک‌شنبه گذشته نیز خاطر‌نشان کردند که دفاع هوایی سعودی 3 پهپاد انفجاری حوثی را بر آسمان منطقه «خمیس مشیط» منهدم کرده است.

گفتنی است که پس از آغاز حملات تروریستی حوثی‌ها به مناطق مسکونی و تاسیسات اقتصادی در سعودی، بسیاری از کشورهای عربی و غربی این حملات را محکوم کردند.

حملات پیوسته شبه‌نظامیان حوثی در حالی انجام می‌گیرد که سازمان ملل متحد تلاش دارد با برقراری آتش‌بس به راه‌حلی صلح آمیز برای جنگ چندین ساله یمن دست یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم