مجروح شدن 3 شبه‌نظامی «لشکر امام علی» در انفجار زاغه مهمات در نجف

فرماندهی عملیات مشترک عراق: علت وقوع انفجارعدم رعایت نکات ایمنی در انبار کردن مهمات بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گروه شبه‌نظامی موسوم به «لشکر امام علی» وابسته به حشد الشعبی عراق از وقوع انفجاری بزرگ در کانتینرهای حاوی مهمات این گروه در شهر نجف خبر داد.
به گزارش رسانه‌های عراقی، لشکر امام علی، دوشنبه، 26 ژوئیه، مجروح شدن 3 تن از عناصر این گروه شبه‌نظامی در انفجار زاغه مهمات در شهر نجف در جنوب عراق را تایید کرد.
این گروه شبه‌نظامی پیش از این، وقوع انفجار را در پی دو حمله هوایی به پادگان‌های آن در شهر نجف گزارش کرده بود.

فرماندهی عملیات مشترک عراق دلیل وقوع انفجار در این انبار مهمات را عدم رعایت نکات ایمنی در انبارداری و افزایش دمای هوا عنوان کرد.
این فرماندهی همچنین کمیته‌ای را برای تحقیقات درباره علل وقوع این انفجار و شناسایی مسئولیت‌ها و اتخاذ تدابیر قانونی درباره هر گونه کوتاهی‌های صورت گرفته، تشکیل داد.
بنا به اعلام فرماندهی عملیات مشترک عراق، تیم‌های آتش‌نشانی اعزام شده به محل حادثه و همچنین سامانه‌های دفاعی این کشور هیچ‌گونه پهپادی را در نزدیکی مکان وقوع انفجار در این استان رصد نکرده‌اند.
شایان ذکر است که مصطفی الکاظمی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق پیشتر و در پی وقوع انفجارها و حوادث مشابهی بر ضرورت بازنگری در عملیات نگهداری سلاح و مهمات متعلق به دولت و نیروهای مسلح در پادگان‌ها و پایگاههای نظامی این کشور تاکید کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید