سعودی به مسافران 11 کشور اجازه ورود می‌دهد

اين تصمیم پس از ارزیابی وضعیت کنترل کرونا کشورها، اتخاذ شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور پادشاهی عربی سعودی، روز یکشنبه 9 خرداد اعلام کرد که پس از ارزیابی وضعیت کنترل کرونا کشورهای مختلف جهان، از امروز یکشنبه 30 می 2021 به مسافران 11 کشور اجازه ورود به این کشور داده می‌شود.
طبق بیانیه وزارت کشور سعودی شهروندان کشورهای امارات، آلمان، آمریکا، ایرلند، ایتالیا، پرتغال، بریتانیا، سوئد، سوئیس، فرانسه و ژاپن اجازه ورود به این کشور را دارند.
به گزارش خبرگزاری «واس»، یک منبع رسمی در وزارت کشور سعودی، شامگاه شنبه در بیانیه‌ای با اشاره به بیانیه قبلی مورخ 2 فوریه 2021، درباره تعلیق موقت ورود مسافران 20 سعودی که بر اثر شرایط کرونایی اتخاذ شده بود، گفت:《اکنون با توجه به گزارش‌های جدید درباره روند بهبودی شرایط و کنترل بیماری همه‌گیری برخی از کشورها وزارت کشور سعودی این تصمیم را اتخاذ کرده است .》
اجازه ورود مسافران این 11 کشور بر مبنای ارزیابی اداره بهداشت عمومی سعودی از اوضاع بیماری همه‌گیری در این کشورها و گزارش‌های رسمی اعلام شده از سوی آنها، اتخاذ شده است.
طبق بیانیه وزارت کشور سعودی کشورهایی که وضعیت بیماری همه‌گیری در آنها از نوعی ثبات و اثربخشی در کنترل شیوع بیماری کرونا را نشان می‌دهد، برای ورود به سعودی آزاد هستند.
این منبع با تأکید بر اجرای مراحل قرنطینه برای کسانی که از آن کشورها می‌آیند، خاطرنشان کرد:《 این قانون از ساعت یک بامداد روز یکشنبه 30/5/2021 اجرا می‌شود.》
پادشاهی عربی سعودی پیشتر ورود مسافران کشورهای: جمهوری آرژانتین، امارات متحده عربی ، جمهوری فدرال آلمان، ایالات متحده آمریکا، جمهوری اندونزی، ایرلند، جمهوری ایتالیا و پاکستان ، برزیل ، جمهوری پرتغال ، بریتانیا، جمهوری ترکیه ، جمهوری آفریقای جنوبی، پادشاهی سوئد ، کنفدراسیون سوئیس ، جمهوری فرانسه ، جمهوری لبنان ، جمهوری عربی مصر ، جمهوری هند و ژاپن را به طور موقت تعلیق کرده بود.
البته قانون منع ورود که در تاریخ 2 فوریه 2021 صادر شده بود، شهروندان سعودی بازگشته از آن کشورها، دیپلمات‌ها، پزشکان و خانواده‌های آنها را شامل نمی‌شد. اما افراد استثناء که به آنها اشاره شد هنگام بازگشت به سعودی طبق اقدامات پیشگیرانه وزارت بهداشت این کشور با آنها رفتار خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید