دبی با زدن «مهر و جوهر مریخ» بر گذرنامه‌ها مسافران را غافلگیر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دولت دبی روز دوشنبه 8 فوریه هدیه‌ای را به رسم یادبود به تمامی کسانی که وارد فرودگاه‌ها شدند، همزمان با رسیدن «کاوشگر امید» امارات به سیاره قرمز، در اولین مأموریت فضایی علمی عربی برای کشف سیارات، تقدیم کرد.

مسافران عازم امارات که از طریق فرودگاه‌های دبی وارد گیت ورود مسافران می‌شوند، برای نخستین بار در جهان از خوردن «مهر مریخ» با جوهر بسیار ویژه، بر صفحات گذرنامه‌های‌شان، شگفت زده شدند.

ایده « جوهر مریخ»، بسیار مبتکرانه بود که از ترکیبات جئولوژیک مریخ ساخته و رنگ قرمز آن را شبیه سازی کرده و این عبارت را مهر می‌کند که: «من به امارت رسیدم... و امارات به مریخ می‌رسد.»

کارمندان فرودگاه‌های دبی نیز در صفحات روادید ورودی مسافران، این عبارت را مهر کردند که «9/2/2021 با طراحی ویژه کاوشگر امید»
به این ترتیب دبی، ورود کاوشگر امید به مدار مریخ را جشن گرفت ،که طبق برنامه قرار است سه‌شنبه 9 فوریه 2021، در مدتی بسیار کوتاه و در شرایط استثنایی به مریخ برسد. ایده مهر و جوهر مریخ، توسط دفتر رسانه‌ای دولت امارات متحده عربی با همکاری اداره گذرنامه و فرودگاه‌های دبی وابسته به اداره کل اقامت و أمور اتباع خارجی، راه اندازی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم