.
.
.

نخست وزیر لبنان خواستار اجرای حکم صادره علیه قاتل رفیق حریری شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سعد حریری که به عنوان نخست وزیر لبنان مامور تشکیل کابینه این کشور شده، شامگاه جمعه 11 دسامبر 2020 خواستار اجرای حکم صادره علیه سلیم عیاش عضو گروه شبه‌نظامی حزب الله لبنان شد که از سوی دادگاه لاهه به اتهام توطئه قتل رفیق حریری، نخست وزیر سابق لبنان، محکوم شده است.

سعد حریری در پیامی بر شبکه توئیتر نوشت که «عدالت بین‌المللی حکم خود را در پرونده رئیس رفیق حریری و همراهانش صادر کرده است».

مجازات بین‌المللی صادره در حق سلیم عیاش باید به مورد اجرا گذاشته شود و مقامات قضایی و امنیتی لبنان باید به ویژه در این رابطه به وظیفه خود عمل کنند.

شایان ذکر است که دادگاه بین المللی ویژه لبنان روز جمعه 11 دسامبر طی حکمی سلیم جمیل عیاش یکی از اعضای شبه نظامیان حزب الله را به جرم توطئه در ترور رفیق حریری نخست وزیر پیشین لبنان در بمب گذاری سال 2005 به 5 بار حبس ابد محکوم کرد.

سلیم جمیل عیاش در ماه اوت گذشته به جرم قتل و اقدام تروریستی در ارتباط با واقعه ترور حریری و 21 نفر دیگر که در بیروت رخ داد، محکوم شد.

گفتنی است که این محاکمه به شکل غیابی انجام گرفته و نامبرده همچنان آزاد است و قرار است 5 بار حبس ابد به طور همزمان در مورد عیاش به مورد اجرا گذاشته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم