.
.
.

اوپک پلاس توافق کاهش تولید نفت را 3 ماه دیگر تمدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نزدیک به اوپک پلاس گزارش کردند کشورهای عضو این گروه توافق کردند که از ماه ژانویه 2021 به مدت 3 ماه دیگر تولید نفت خود را کاهش دهند.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابعی در اوپک گزارش کرد که وزیر انرژی امارات متحده عربی به کمیته مشترک وزرای اوپک اطلاع داد همه اعضاء باید در ابتدا توافقات و تعهدات قبلی خود در زمینه کاهش تولید نفت را به صورت کامل انجام دهند و پس از آن می‌توان درباره تغییر یا تمدید توافق فعلی بحث کرد.

پادشاهی عربی سعودی هم روز سه‌شنبه 17 نوامبر 2020 از اعضای اوپک پلاس خواست در زمینه پاسخگویی به نیازهای بازار نفت انعطاف بیشتری نشان دهند و بر افزایش سخت‌گیری‌ها در زمینه تولید نفت در سال 2021 در سایه کمبود تقاضا به دلیل بحران کرونا تاکید کرد.

اعضای اوپک پلاس در حال بررسی امکان کاهش 7.7 میلیون بشکه در روز برای یک دوره زمانی 3 تا 6 ماهه هستند، به جای اینکه از ژانویه 5.7 میلیون بشکه از تولید مجموع این کشورها در روز کاسته شود. در همین راستا اوپک و همپیمانانش می‌کوشند توافق فعلی برای کاهش 7.7 میلیون بشکه در روز را برای 3 تا 6 ماه تمدید کنند. این توافق در ماه ژانویه به پایان می‌رسد.

یک منبع نزدیک به اوپک پلاس گفت که در ماه اکتبر میزان پای‌بندی اعضاء به کاهش تولید از 101 درصد، به 96 درصد کاهش یافت و از این رو این گروه باید به جای 2.33 میلیون بشکه در حال حاضر 2.35 میلیون بشکه از تولید خود بکاهد.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی سعودی درباره تاثیر بازارهای نفتی بر اقتصاد پساکرونا گفت که بهبود اوضاع اقتصادی در آسیا و به ویژه در چین و هند ادامه خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم