داعش 700 زن ایزدی را در موصل به مزایده گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مسیحیان عراقی که به تازگی از این کشور به فرانسه پناه برده اند، از برخورد وحشیانه گروه «دولت اسلامی» (داعش) با مسیحیان و ایزدی ها بویژه زنان این اقلیت های دینی سخن می گویند.

به اساس گزارش العربیه ، فروش زنان ، ختنه آنها و ممنوع شدن مشاهده تلویزیون در مناطق تحت کنترل گروه داعش از جمله حوادثی است که پناهجویان مسیحی در پاریس آنها را فاش کرده اند.

پاتریک کرم رئیس سازمان «مسیحیان خاورمیانه در خطر مرگ» در گفت و گو با العربیه درباره کمک های فوری فرانسه و تلاش های سیاسی و انسانی این کشور برای نجات مسیحیان عراق سخن گفت.

کرم افزود که اولویت کنونی شکست محاصره دشت نینوی و ارسال کمک ها از راه هوایی برای مردم محاصره شده در این منطقه است.

«الیش یاقوت» مدیر کنفرانس بررسی اوضاع مسیحیان عراق برای آگاهی از آخرین اوضاع میسحیان این کشور، تلفنی با "پاپ انیس حنا الدمنیکی" یکی از محاصره شدگان در دشت نینوا گفت و گو کرده است.

در این گفت وگو، پاپ انیس حنا، از درد و رنج مسیحیان و دیگر اقلیت ها محاصره شده در نینوا سخن گفته است. او از مرگ صدها نفر خبر داده است.

حنا در پاسخ به العربیه گفت که بسیاری از خانواده ها بویژه ایزدی ها به زور از منازلشان اخراج شده اند.

وی بر ضرورت جلوگیری از خطر بزرگ و هولناک پدیده داعشی ها تاکید کرد.

انیس حنا گفت: "آنها می خواهند به زور دین اسلام را بر ما تحمیل کنند و در صورت نپذیرفتن باید جزیه بدهیم". او افزود: "این برخورد گروه داعش نه تنها با مسیحیان بلکه با ایزدی ها هم صورت می گیرد".

حنا درباره برخورد داعش با زنان ایزدی بیان داشت که این گروه روز چهارشنبه گذشته ، 700 زن ایزدی را برای فروش به بازار موصل برده و آنها را در مزایده علنی قرار داد. به گفته وی هر یک زن به ارزش 150 دلار به فروش می رفت.

بر اساس این گزارش گروه داعش علاوه بر اجرای قوانین خود در مناطق اقلیت های دینی و قومی ، زنان و دختران را به زور ختنه می کند.

در همین حال سامیه مکتوف یکی از مدافعان حقوق بشری حاضر در جلسه از برگزاری کنفرانسی در ژنو جهت بررسی و ایجاد راه حلی برای مسیحیان و اقلیت ها در خاورمیانه خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید