کشته شدن ده ها غیرنظامی در ادلب سوریه به وسیله بمب های بشکه ای

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگندهای ارتش دولتی سوریه روز شنبه ۲ اگوست ۲۰۱۴ با پرتاب بمب های بشکه ای بر روی منازل در استان ادلب، دهها تن از غیر نظامیان را کشتند.

به گزارش فعالان سوری، روستای الناجیه در حومه ادلب هدف دو بمب بشکه ای قرار گرفت که در پی آن شمار زیادی از مردم کشته یا زخمی شدند.

پیش از این سازمان بین المللی دیده بان حقوق بشر با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بود که جنگنده های ارتش سوریه از فوریه گذشته تاکنون، ۶۵۰ نقطه در این کشور را به وسیله بمب های بشکه ای مورد حمله قرار داده اند.

این بیانیه ساعاتی پیش از نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی قطعنامه ۲۱۳۹، صادر شد. شورای امنیت در این قطعنامه که ۲۲ فوریه گذشته صادر شد، از دولت سوریه خواست تا به استفاده از بمب های بشکه ای پایان دهد.

در بیانیه دیده بان حقوق بشر آمده است که دولت سوریه بر خلاف توصیه های قطعنامه شورای امنیت، به بمباران مناطق توسط بشکه های انفجاری به ویژه در حلب ادامه می دهد.

تاکنون هزاران نفر از مردم سوریه از جمله زنان و کودکان توسط بشکه های انفجاری، جان خود را از دست دادند.

سازمان دیده بان حقوق بشر گفته که در ۱۶ ژوئن گذشته در پی سقوط بمب های بشکه ای در منطقه الشکری در حلب، ۵۰ غیر نظامی کشته شدند. همچنین در پی استفاده از این سلاح در منطقه الشعار این شهر ۲۰ نفر جان خود را از دست دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید