.
.
.

داعش «دفتر ازدواج» برای نیروهای خود به راه انداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گروه دولت اسلامی موسوم به «داعش» اقدام به راه اندازی «دفتر زنانه ای» برای ازدواج زنان بیوه و دختران کرده است.

روزنامه فرامنطقه ای الحیات که گزارشی در این باره به نقل از «دیده بان حقوق بشر سوریه» منتشر کرده، نوشته است که این دفتر، در شهر الباب در استان حلب افتتاح شده اند.

بنا بر این گزارش، این دفتر اقدام به ثبت نام زنان بیوه و دخترانی می کند که مایل به ازدواج با نیروهای داعش هستند. بدین ترتیب، دفتر یاد شده، مشخصات این زنان و دختران به همراه آدرس آن ها را ثبت می کند.

پس از آن، نیروهای داعش که مایل به ازدواج هستند، اقدام به اخذ آدرس زن یا دختری می کنند که مشخصات او را می پسند و از او خواستگاری رسمی می کنند.

گروه داعش، گروه اسلامگرایی تندرو است که مساحت وسیعی از سوریه و عراق را تصرف کرده است. این گروه که می گوید در صدد پیاده کردن احکام اسلام است، در مناطق تحت تصرف خود، برپایی «خلافت اسلامی» کرده است.

داعش اقدام به مجازات سنگین کسانی می کند که از برداشت این گروه از اسلام تخلف می کنند. بریدن سر، سنگسار و شلاق، بخشی از مجازات اعمال شده توسط این گروه است.

گروه دولت اسلامی هفته گذشته با صدور بیانیه ای، از زنان مناطق تحت تصرف خود خواست به «حجاب کامل اسلامی» پایبند باشند و در غیر این صورت به «اشد مجازات» خواهند رسید. در این بیانیه، حد و حدود این حجاب هم مشخص شده که استفاده از روبنده، پوشاندن کامل دست ها و پاها و پوشیدن لباسی گشاد که تقسیم بندی بدن را نشان ندهد، بخشی از آن است.

این گروه همچنین اخیرا دو زن را به اتهام «زنا» در سوریه، سنگسار کرد.

داعش اخیرا برای اعضای غیر نظامی خود، سفرهای گردشگری در شمال سوریه و غرب عراق به راه انداخته است.