ایران از «احتمال تجدیدنظر در سیاست‌های هسته‌ای» مقابل تهدیدهای اسرائیل خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در واکنش به احتمال هدف‌ قرار گرفتن مراکز هسته‌ای ایران پس از افزایش‌ تنش‌ها در منطقه، احمد حق‌طلب، فرمانده سپاه حفاظت و امنیت مراکز هسته‌ای این کشور اعلام کرد، اگر اسرائیل از تهدید حمله به مراکز هسته‌ای برای فشار به ایران استفاده کند، جمهوری اسلامی ممکن است در سیاست‌های هسته‌ای خود «تجدیدنظر» کند.

به گزارش «ایسنا»، حق‌طلب تهدید کرد اگر اسرائیل تاسیسات اتمی ایران را هدف قرار دهد،‌ تهران مراکز هسته‌ای اسرائیل را «نابود» می‌کند.

این فرمانده سپاه ادعا کرد ایران اطلاعات لازم برای شناسایی و هدف‌‌ قرار دادن مراکز هسته‌ای اسرائیل را در اختیار دارد.

او ضمن اشاره به «آمادگی کامل نیروهای مسلح» جمهوری اسلامی گفت:‌ «دست‌ها روی ماشه شلیک موشک‌های قدرتمند برای نابودی اهداف مشخص شده است.»

رسانه‌های غربی پیشتر به نقل از مقام‌های اسرائیلی خبر داده بودند حمله به مراکز هسته‌ای ایران یکی از گزینه‌های کابینه جنگ اسرائیل برای پاسخ به حمله انتقام‌جویانه سپاه پاسداران است.

پس از حمله تل‌آویو به ساختمان کنسولگری تهران در دمشق، که منجر به کشته‌شدن محمدرضا زاهدی از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران شد، تنش بی‌سابقه میان ایران و اسرائیل افزایش یافته است.

طی روزهای گذشته، محافل سیاسی و نظامی اسرائیل شاهد گفت‌وگوهای متعددی درباره ماهیت و زمان پاسخ به ایران بوده است. شماری از مقام‌های اسرائیلی خواستار پاسخ مستقیم، فوری و بی‌درنگ به ایران و شماری دیگر خواهان خویشتن‌داری تل‌آویو بوده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید