کنعانی: هرگونه اقدامی علیه منافع ایران در منطقه بدون پاسخ نخواهد ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، در اظهاراتی گفت که جمهوری اسلامی در ارتباط با «هر تعرضی که به منافع ایران در منطقه وارد شود»، پاسخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، کنعانی، دوشنبه 13 آذر، در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره کشته‌شدن دو نیروی سپاه پاسداران در سوریه تاکید کرد: «هیچ اقدامی علیه ایران و منافع ایران و نیروهای مستشاری ما در سوریه، بدون واکنش نخواهد ماند و کسانی که اقدام کرده‌اند این موضوع را تجربه کرده‌اند.»

این اظهارات پس از آن گفته شد که ایران دو روز پیش تایید کرد، دو تن از اعضای سپاه پاسداران با هویت «محمدعلی عطایی شورچه» و «پناه تقی‌زاده» که به عنوان «مستشار نظامی» در سوریه فعالیت می‌کردند در حمله اسرائیل کشته شدند.

بر اساس آنچه دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد، این افراد در حملات اسرائیل که مواضع حزب الله را در نزدیکی دمشق هدف قرار داده بود، کشته شدند.

اسرائیل در آن زمان یک موضع متعلق به حزب‌الله لبنان در منطقه «البحدعلیه» در جاده بین‌المللی دمشق و همچنین نقاط دیگری را در منطقه «سیده زینب» در جنوب شرقی پایتخت هدف قرار داد.

حملات اسرائیل به سوریه از زمان شروع جنگ اسرائیل با غزه افزایش یافته است.

اسرائیل به ندرت تایید می‌کند که حملاتی را در سوریه انجام داده است، اما تکرار می‌کند که مصمم است با آنچه تلاش‌های ایران برای ایجاد حضور نظامی خود در این کشور توصیف می‌کند، مقابله کند.

طی سال‌های گذشته، اسرائیل صدها حمله هوایی در سوریه انجام داده که عمدتاً اهداف ایرانی و حزب‌الله از جمله انبارها و محموله‌های سلاح و مهمات و همچنین مواضع ارتش سوریه را هدف قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید