خبرگزاری «تسنیم» از کشته‌شدن دو نیروی سپاه در سوریه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «تسنیم»، شنبه 11 آذر به نقل از روابط عمومی کل سپاه پاسداران، از کشته‌شدن دو نیروی سپاه با هویت «محمدعلی عطایی شورچه» و «پناه تقی‌زاده» در سوریه خبر داد.

به گفته «تسنیم» این افراد، «حین انجام مأموریت مستشاری در جبهه مقاومت اسلامی سوریه» کشته شدند.

سپاه پاسداران طی بیانیه‌ای بدون اشاره به چگونگی و تاریخ مرگ عطایی شورچه و تقی‌زاده، اسرائیل را به کشته‌شدن این دو نیروی خود متهم کرد.

در همین راستا، دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد، بامداد شنبه یازدهم آذر، در حمله هوایی اسرائيل به پایگاه‌های شبه‌نظامیان «حزب الله» لبنانی در منطقه زینبیه دمشق، دو نفر از کارکنان سوری این گروه کشته شدند. بنا به این گزارش 7 نفر دیگر نیز در این حمله مجروح شدند که وضعیت 2 تن از آنان وخیم است.

هم‌زمان، وزارت دفاع سوریه اعلام کرد ارتش اسرائیل بامداد روز شنبه 11 آذر، حومه شهر دمشق را مورد حمله قرار داده داست اما گفت در این حمله خسارتی گزارش نشده است.

این وزارت در بیانیه‌ای اعلام کرد که حدود ساعت 1:35 دقیقه به وقت محلی بامداد روز شنبه، جنگنده‌های اسرائیلی نقاطی در جولان و برخی نقاط حومه شهر دمشق را مورد حمله قرار داده‌اند.

شاهدان عینی نیز از شنیده شدن صدای انفجار در حومه دمشق خبر دادند.

رامی عبدالرحمان، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری «فرانسه» گفت که نیروی هوایی اسرائیل اهدافی از «حزب الله» در محله «زینبیه» جنوب دمشق را مورد حمله قرار دادند و آمبولانس‌ها پس از حمله، با شتاب در محل حضور یافتند.

از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011، اسرائیل صدها حمله هوایی در خاک این کشور انجام داده که برخی از حملات ارتش سوریه و بسیاری دیگر شبه‌نظامیان وابسته به ایران و گروه «حزب الله» لبنان را هدف قرار داد.

از حمله 7 اکتبر حماس، اسرائیل حملات خود به خاک سوریه را افزایش داده است. تل‌آویو کمتر حملات به سوریه را تایید کرده، اما به انجام برخی از آنها در راستای مقابله با حضور نظامی ایران در سوریه اشاره کرده است.

به گزارش دیدبان حقوق بشر، بار دیگر یک شنبه گذشته، پروازهای فرودگاه دمشق به دلیل حمله هوایی دوباره اسرائیل متوقف شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید