ادامه اعتصاب غذای 15 زن زندانی در زندان کچویی کرج

علاوه بر زنانی که دست به اعتصاب غذا زده اند، محمدمهدی کرمی، معترض محکوم به اعدام از چهارشنبه 14 دی در اعتراض به تایید حکم اعدام خود، اعتصاب غذای خشک کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آرمیتا عباسی، شهروند 20 ساله اهل کرج که در جریان اعتراضات جاری بازداشت شد، در زندان کچویی (پردیس) کرج دست به اعتصاب غذا زده است.

مادر آرمیتا عباسی با انتشار پستی در اینستاگرام خود خبر داد که همزمان با اعتصاب غذای دخترش مسئولان زندان، او را از تماس گرفتن با خانواده‌ منع کرده‌اند.

کانون حقوق بشر ایران، با اشاره به اینکه عباسی پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی مورد شکنجه و خشونت جنسی قرار گرفت و در اثر آن به بیمارستان منتقل شد، اعلام کرد که علاوه بر این زندانی، 14 معترض محبوس در زندان کچویی در حمایت از آرمیتا عباسی دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

‌‌الهام مدرسی، نقاش 32 ساله، که در روز 11 آبان‌ بازداشت شد و اکنون در زندان کچویی محبوس است، از جمله زنان بازداشتی است که بر اساس گزارش‌های منابع حقوق بشری، از چند 4 روز پیش دست به اعتصاب غذای خشک زده‌ است.

در همین راستا، کرستن فیرگه، نماینده پارلمان آلمان با انتشار پستی در اینستاگرام خود ضمن ابراز نگرانی نسبت به وضعیت مدرسی و دیگر زندانیان زن که اعتصاب غذا کرده‌اند، نوشت که «الهام مدرسی در زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و تماس تلفنی او با خانواده‌اش قطع شده است.»

به نوشته فیرگه، او به سفیر ایران در آلمان نوشته و گفته است که الهام مدرسی باید بلافاصله تحت مراقبت‌های پزشکی لازم قرار بگیرد.

فیرگه همچنین خواهان رفتار انسانی زندان‌بانان با مدرسی شده است.

به گفته سازمان‌های حقوق بشر ایران، سمیه معصومی، فاطمه حربی، انیسه موسوی، فاطمه نظری‌نژاد، فاطمه مصلح‌ حیدرزاده، نیلوفر شاکری، مرضیه میرقاسمی، شهرزاد درخشان، فاطمه جمال‌پور، حمیده زراعی، نیلوفر کردونی، ژاسمین حاج‌ میرزامحمدی و مائده سهرابی از جمله معترضان بازداشتی هستند که و در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و عدم رسیدگی به پرونده‌های خود به اعتصاب غذا پیوسته‌اند.

علاوه بر زنانی که دست به اعتصاب غذا زده اند، محمدمهدی کرمی، که به دلیل شرکت در اعتراضات در کرج بازداشت و به اعدام محکوم شد، چهارشنبه 14 دی در اعتراض به تایید حکم اعدام خود، اعتصاب غذای خشک کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید