مرگ معترض بازداشت‌شده در بوکان که بر اثر شکنجه به کما رفته بود

محمد حاجی‌ رسول‌پور پیشتر در اثر شکنجه در زندان به کما رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان حقوق بشری «هه‌نگاو»، یکشنبه 27 آذر، با انتشار اطلاعیه‌ای از جان‌باختن محمد حاجی‌ رسول‌پور، یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات ضدحکومتی در بوکان، خبر داد.

به گفته هه‌نگاو، حاجی رسول‌پور، بر اثر شکنجه در زندان مرکزی بوکان به کما رفته بود و پس از چند روز در اثر «شدت جراحات وارده» در بیمارستان «قلی‌پور» بوکان جان‌باخت.

محمد حاجی‌ رسول‌پور پس از آغاز اعتراضات سراسری ابتدا روز شنبه 9 مهر از سوی نیروهای حکومتی بازداشت شد و پس از شانزده روز در 25 مهر ماه با تودیع وثیقه آزاد شد.

به گزارش هه‌نگاو، این معترض بیست روز پس از آن در سه‌شنبه بیست و دوم آذر، در اثر شدت جراحات ناشی از شکنجه به کما رفت.

به گفته فعالان حقوق بشر کُرد، خانواده محمد حاجی‌ رسول‌پور او را در حالی که در زندان بر اثر شکنجه به کما رفته بود تحویل گرفته و به بیمارستان قلی‌پور بوکان منتقل کردند و به تشخیص پزشکان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد که پس از پنج روز در اثر شدت جراحات وارده ناشی از شکنجه روز یک‌شنبه جان خود را از دست داد.

خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، حدود سه ماه گذشته، با قتل مهسا (ژینا) امینی توسط پلیس گشت ارشاد آغاز و به سرعت به اعتراضات گسترده در سراسر کشور تبدیل شد.

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران بر اساس آخرین داده‌ها، گزارش داد که تاکنون 502 شهروند طی اعتراضات سراسری جاری توسط نیروهای امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید