سازمان حقوق بشر ایران: اعدام محسن شکاری باید تبعات جدی برای حکومت داشته باشد

شکاری اولین معترض اعدامی در جریان اعتراضات سراسری جاری به‌شمار می‌رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«سازمان حقوق بشر ایران»، ضمن محکوم کردن اعدام محسن شکاری از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر، خواستار اقدام فوری جامعه جهانی برای توقف «اعدام» معترضان توسط جمهوری اسلامی شد.

محمود امیری‌مقدم، مدیر سازمان حقوق بشر ایران، پنج‌شنبه 17 آذر در واکنش به اعدام محسن شکاری، گفت اعدام او «پس از محاکمه در بی‌دادگاه حکومت باید با واکنش بسیار قوی روبه‌رو شود.»

او افزود: «کسانی که در خارج از کشور هستند از دولت‌هایشان بخواهند که که فورا واکنش نشان دهند.»

مدیر سازمان حقوق بشر ایران همچنین تاکید کرد که اگر اعدام محسن شکاری پیامدهای جدی برای جمهوری اسلامی نداشته باشد، با اعدام‌های گسترده معترضان روبه‌رو خواهیم شد.

خبرگزاری امنیتی «تسنیم» صبح امروز با انتشار خبر اعدام این معترض مدعی شد که شکاری در روز سوم‌ مهرماه گذشته «خیابان ستارخان تهران را مسدود کرده» و یکی از ماموران امنیتی جمهوری اسلامی را با قمه «مجروح» کرده بود.

دیوان عالی کشور هم پیشتر با رد فرجام‌خواهی وکیل این شهروند معترض، حضور او در جمع معترضان و تهدید نیروهای امنیتی با سلاح سرد را مصداق «محاربه» عنوان کرده بود.

اعدام این زندانی درحالی صورت گرفت که تنها 75 روز از بازداشت او سپری شده بود و در مراحل دادرسی و محاکمه به وکیل اختیاری دسترسی نداشت.

شکاری اولین معترض اعدامی در جریان اعتراضات سراسری جاری به‌شمار می‌رود.

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، شمار محکومان به اعدام از میان شهروندان بازداشتی در جریان اعتراضات سراسری جاری تا‌کنون به دست‌کم 11 نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید