قوه قضائیه ایران از صدور 1024 کیفرخواست علیه معترضان بازداشت‌شده خبر داد

«میزان»، خبرگزاری وابسته به قوه قضائیه، روز گذشته از برگزاری دادگاهی خبر داد که در آن یک شهروند ایرانی به‌ اتهام «آتش زدن سطل زباله و لاستیک» به «محاربه» متهم شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی در اظهاراتی گفت، 1024 مورد کیفرخواست علیه معترضان بازداشت‌شده در ایران صادر شده است.

ستایشی، سه‌شنبه 16 آبان، در نشستی مطبوعاتی گفت، هدف دادگاه‌های جمهوری اسلامی از صدور احکام، «پشیمان‌کردن» معترضان است.

در روزهای گذشته، 227 نفر از نمایندگان مجلس جمهوری اسلامی، با صدور بیانیه‌ای خواستار اعدام متهمان به «محاربه» در بین معترضان بازداشت‌شده‌ شدند.

غلامحسین اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی، روز گذشته با اشاره به جرائم «محاربه»، «افساد فی الارض» و «بغی» در قانون مجازات اسلامی این کشور، از قضات جمهوری اسلامی خواست تا برای معترضینی که به گفته او از سلاح گرم یا سرد استفاده کرده و «در عین حال کسی را هم به قتل رسانده‌اند» حکم اعدام صادر کنند.

این در حالی است که «میزان»، خبرگزاری وابسته به قوه قضائیه این کشور، روز گذشته از برگزاری دادگاهی خبر داد که در آن یک شهروند ایرانی به‌ اتهام «آتش زدن سطل زباله و لاستیک» به «محاربه» متهم شده است.

بر اساس قوانین قضائی جمهوری اسلامی، یکی از مجازات‌هایی که می‌توان برای اتهام «محاربه» در نظر گرفت، اعدام است.

سهند نور محمدزاده که به گفته «میزان» در اعتراضات مهر ماه شرکت کرده است، اتهامات مطرح‌شده را رد کرده است. وکیل او نیز در این دادگاه تصریح کرده که هیچ دلیلی مبنی بر آتش‌زدن سطل زباله توسط موکل او وجود ندارد و او «فقط یک حلقه لاستیک را آتش زد که لاستیک نیز از اموال عمومی به حساب نمی‌آید.»

در این پرونده دو متهم دیگر به نام‌های علی هوشمندی فتوت و بهداد اسکندرنژاد نیز حضور داشتند که عمده‌ی اتهامات وارد شده از سوی نماینده دادستان را رد کرده‌اند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید