سقوط بی‌سابقه ارزش ریال ایران؛ دلار به 34 هزار تومان رسید

بازار بورس ایران 25 درصد از ارزش خود را طی مدت سه ماهه از دست داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی‌که اعتراضات ضدحکومتی در شهرها و دانشگاه‌های مختلف ایران ادامه دارد و دولت‌های غربی اقدامات جدی‌تر و عملی‌تری را علیه رژیم جمهوری اسلامی به دلیل نقض گسترده حقوق معترضان و کشتار آن‌ها در پیش گرفته‌اند، در پی سقوط ارزش پول ملی ایران دلار آمریکا به قیمت بی‌سابقه 34 هزار تومان رسیده است.

وب‌سایت‌هایی که به‌صورت روزانه قیمت دلار و سکه در بازار آزاد ایران را منتشر می‌کنند، سه‌شنبه، دهم آبان‌ماه، نرخ 33 هزار و 935 تومان را به ازای هر دلار ثبت کرده‌اند که نسبت به روز گذشته 590 تومان افزایش یافته است.

متوسط نرخ ارز در 5 ماه گذشته، حدود سی هزار تومان بوده و در دو ماه گذشته به بالای 32 هزار تومان رسیده بود ولی روند افزایش نرخ دلار و سقوط پول ملی ایران، در طی هفت هفته اخیر ادامه یافته است.

همچنین گزارش شده که قیمت هر سکه بهار آزادی نیز در روز سه‌شنبه، 10 آبان‌، روند صعودی داشت و با 250 هزار تومان افزایش به حدود 15 میلیون تومان رسیده است.

همچنین بر اساس گزارش‌های رسمی، ارزش سرمایه در بازار بورس ایران نیز یک چهارم کاهش یافته است. روزنامه «شرق» روز یکشنبه، هشتم آبان در گزارشی ضمن اعلام این خبر نوشته بود:«ظرف سه ماه ارزش بازار از شش‌هزار و 100 میلیارد تومان به حدود چهار هزار و 600 میلیارد تومان رسیده‌ است؛ یعنی 25 درصد ارزش بازار در بازه زمانی سه‌ماهه از دست رفته است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید