حمله به ساختمان کنسولگری ایران در هامبورگ آلمان

رسانه‌های آلمان: پلیس در پی حادثه دو شهروند رومانیایی را بازداشت کرد اما آنان را پس از پرس و جوی اولیه آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های آلمانی شنبه، 20 نوامبر، از حمله افراد ناشناس به ساختمان سرکنسولگری ایران در شهر هامبورگ خبر دادند.

به نقل از دویچه‌وله، ظاهرا افرادی با پرتاب «کوکتل مولوتوف» به ورودی ساختمان کنسولگری ایران خسارت وارد کرده‌اند. پلیس تحقیقات خود را درباره انگیزه‌های احتمالی این حمله آغاز کرده است.

در همین زمینه روزنامه «بیلد» آلمان، درباره این حادثه نوشت که سرنشین یک خودروی عبوری شامگاه جمعه، 19 نوامبر، متوجه دودی شده که از درب ورودی ساختمان کنسولگری به هوا برخاسته و علاوه بر آن دو مرد را مشاهده کرده که با سرعت از آن مکان دور می‌شدند.

مقام‌های محلی احتمال داده‌اند این آتش‌سوزی در اثر پرتاب بمب آتش‌زای دست‌ساز «کوکتل مولوتوف» توسط مهاجم یا مهاجمان صورت گرفته باشد. بر اساس گزارش‌های رسانه‌های آلمانی در این حادثه به کسی آسیبی نرسیده اما با این وجود ورودی ساختمان کنسولگری خسارت دیده است.

بنا بر اعلام رسانه‌های آلمانی، مقام‌های امنیتی این شهر بلافاصله تحقیق درباره این حمله را آغاز کرده‌اند و احتمال انگیزه‌های سیاسی را منتفی ندانستند. همچنین پلیس بلافاصله ایستگاه‌های مترو منطقه را نیز مسدود کرده است و در پی حادثه دو شهروند رومانیایی را بازداشت کرد اما آنان را پس از پرس و جویی اولیه آزاد کرد.

شایان ذکر است این حمله با تجمعی، که روز جمعه، 19 نوامبر به ابتکار شماری از مخالفان جمهوری اسلامی برای گرامیداشت کشته‌شدگان اعتراضات آبان 98 در شهر هامبورگ برگزار شده، همزمان شده است و از این روی بسیاری از کاربران فرضیه ساختگی بودن این حمله به ابتکار خود سرکنسولگری ایران را مطرح کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید