.
.
.

آژانس: ايران پاسخی به وجود ذرات اورانيوم در سایت‌های هسته‌ای نداده است

نشست چهار روزه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بررسی پرونده هسته‌ای ایران از امروز آغاز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نشست چهار روزه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره بررسی وضعیت همکاری ایران با آژانس امروز دوشنبه 13 سپتامبر در وین پایتخت اتریش آغاز شد.

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در این نشست اعلام کرد که ایران پاسخی به وجود ذرات اورانیوم در سایت‌های هسته‌ای نداده است.

گروسی در این جلسه گفت: «ناتوانی ایران در پاسخ به پرسش‌های مربوط به آثار اورانیوم کشف شده، از توان این آژانس برای تضمین مسالمت‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران برای جامعه جهانی می‌کاهد.»

او گفت:‌ «من در سفر خود به تهران هیچ وعده‌ای از تهران دریافت نکردم.»

او افزود: «دولت جدید ایران موضع سختی در قبال برنامه هسته ای دارد.»

گروسی افزود، یکی از مواردی که به نگرانی او دامن می‌زند این است که «پس از دو سال همچنان موضوع پادمانی در ارتباط با چهار مکان اعلام نشده در ایران، کماکان حل نشده است.»

او گفت که آماده‌ است دوباره به ایران رفته و با مسئولان دولت جدید درباره مشکلات موجود گفت‌وگو کند. گروسی ابراز امیدواری کرد که با «همکاری مستقیم و سازنده» با دولت جدید جمهوری اسلامی بتوان مشکلات را حل کرد.

مدیرکل آژانس گفت که هفته آینده موضوعات مشابه بیشتری را در حاشیه نشست مجمع عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین، با محمد اسلامی، معاون رئیس‌جمهوری ایران مطرح خواهم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم