ادامه اعتصابات کارگران «نیشکر هفت‌تپه» برای سی و پنجمین روز پیاپی

برخی از مطالبات معترضان تمدید قرارداد تمامی کارگران بخش دفع آفات و بازگشت کارگران‌ اخراجی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، با ادامه اعتصابات خود در سی و پنجمین روز متوالی مقابل فرمانداری شوش تجمع کردند و خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، امروز دوشنبه، 25 مرداد 1400، در بیانیه‌ای گفت طبق اعلام مدیریت، شرکت به مدت 6 روز تعطیل خواهد بود، اما اعتصابات کارگران طبق روال ادامه دارد.

این کارگران همچنین در سی و سومین روز از اعتصابات خود خواستار«اخراج فوری کارفرمای خلع ید شده و محاکمه اختلاس‌گران»، «پرداخت فوری حقوق معوقه کارگران»، «تمدید فوری قراردادهای تمام همکاران به ویژه دفع آفات»، «بازگشت به کار همکاران اخراجی» و «واکسیناسیون عمومی، سریع و رایگان در مقابل کرونا» و «مختومه شدن پرونده قضایی وکیل کارگران هفت‌تپه، فرزانه زیلابی» هستند.

کارگران بخش‌های مختلف هفت‌تپه از اردبیشهت سال جاری دستمزد خود را دریافت نکرده‌اند.

یوسف بهمنی، نماینده کارگران معترض هفت‌تپه، روز شنبه 23مرداد در سخنرانی خود عدم پرداخت حقوق و دستمز‌های کارگران را «گروکشی» عنوان کرد.

کارگران در سال 1400 دور جدید اعتصابات خود را به دلیل محقق نشدن مطالبات و عدم پاسخگویی مسئولین و مدیران شرکت ادامه می‌دهند.

کارگران معترض از خصوصی‌سازی شرکت شکایت داشته و بارها اعلام کرده‌اند که «بعد از واگذاری ارزان‌قیمت کارخانه نیشکر هفت‌تپه به بخش خصوصی، تمام معادلات تولیدی این کارخانه به هم خورده و پرداخت حقوق و دستمزدها انجام نمی‌شود و اداره درست آن امکان‌پذیر نیست.»

خریداران این شرکت به نام‌های امید اسدبیگی و مهرداد رستمی متهم هستند به بهانه تجهیز کارخانه و تقویت بخش تولید و اشتغال هفت‌تپه، طبق اطلاعات بانک مرکزی توانستند 201 میلیون دلار ارز 4200 تومانی دولتی دریافت کنند، اما این ارزها هرگز برای شرکت هفت‌تپه خرج نشد و در بازار آزاد به فروش رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم