کارزار «نه به جمهوری اسلامی»؛ بیانیه‌ مشترک 640 فعال سیاسی و مدنی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بیانیه‌ای مشترک از سوی 640 فعال سیاسی، شخصیت‌های فرهنگی، هنری و ورزشی حاضر در داخل و خارج از ایران با عنوان «نه به جمهوری اسلامی» منتشر شده است.

در این بیانیه که شخصیت‌های نام آشنایی چون شهریار آهی، داریوش اقبالی، تورج اتابکی، رضا پهلوی، فرامرز اصلانی و آرامش دوستدار آن را امضا کرده‌اند، آمده است: «فریاد نه به جمهوری اسلامی در جای‌جای ایران طنین‌افکن شده است. این صدای مردمی است که عزم جزم کرده‌اند تا بساط جمهوری اسلامی، این مانع اصلی دستیابی به آزادی، رفاه، دموکراسی، پیشرفت و حقوق بشر را برچینند».

در سال‌های اخیر و با گسترش همزمان اعتراضات اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی به ویژه پدیده «شهروند خبرنگار»، کمپین‌ها و کارزارهای زیادی علیه وجود و ماهیت رژیم جمهوری اسلامی شکل گرفته است. تنظیم‌کنندگان این بیانیه با در نظرگرفتن این شرایط می‌افزایند: «گسترش کارزار نه به جمهوری اسلامی در پیوند با دیگر حرکت‌های سیاسی و مدنی، نویدبخش همسویی و همگرایی بیشتر مبارزات آزادی‌خواهانه و عدالت‌جویانه مردم ایران برای رهایی از حکومتی ضدبشری است».

در چند روز اخیر کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران با انتشار عبارت «نه به جمهوری اسلامی» بر دست خود و روی کاغذ ضمن اعلام مخالفت خود از جمهوری اسلامی به حمایت از این کارزار پرداخته‌اند.

نویسندگان این بیانیه در پایان با مخاطب قراردادن مردم ایران تاکید کرده‌اند: «بیاییم خواست نه به جمهوری را محور همبستگی ملی قرار دهیم تا با برپایی جنبشی بزرگ و فراگیر، خاک ایران را برای همیشه از فقر و نکبت این رژیم سیاه و فاسد، پاک کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید