«روح‌الله زم هنگام اعدام در اعتصاب غذا بود»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گفته شده که روح‌الله زم در زندان رجایی‌شهر کرج اعدام شده و از زمان انتقال به این زندان تا اجرای حکم در اعتصاب غذا بوده است.

وب‌سایت خبری هرانا در گزارشی نوشت، زم روز پنجشنبه (10 دسامبر) از بازداشتگاه سپاه پاسداران در تهران به بند هشت زندان رجایی‌شهر کرج موسوم به بند سپاه پاسداران منتقل شد و عصر روز جمعه (11 دسامبر) به زندان اوین منتقل و پس از آخرین ملاقات با خانواده بار دیگر به زندان رجایی‌شهر منتقل شد.

براساس این گزارش، روح‌الله زم از زمان انتقال به زندان رجایی‌شهر تا زمان اجرای حکم اعدام در اعتصاب غذایی بود.

به نوشته این وب‌سایت، در زمان اجرای حکم اعدام تعدادی از نیروهای امنیتی ایران از جمله رئوف، بازجوی قرارگاه ثارالله و امین وزیری، نماینده دادستان و دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی حضور داشتند.

هرانا نوشته که پیکر زم پس از اعدام حدود 20 دقیقه بر دار ماند و در نهایت پس از حضور برخی مقامات انتظامی از جمله رییس نیروی انتظامی کرج که با تاخیر به سوله اعدام رسیده بود، پایین آورده شد.

از سوی دیگر، اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه‌ای اعدام روح الله زم خبرنگار و فعال سیاسی مخالف نظام ایران را محکوم کرد.

اتحادیه اروپا روز شنبه 12 دسامبر 2020 با انشتار بیانیه‌ای ضمن «محکوم‌کردن شدید» اعدام روح الله زم روند دادگاه زم را «غیرعادلانه» دانسته و از ایران خواسته است تا «اعترافات تلویزیونی» برای «اثبات جرم» را متوقف کند.

بروکسل در این بیانیه تاکید کرده است که «مجازات اعدام، اقدامی بی‌رحمانه و غیرانسانی» است. این نهاد از ایران خواسته است که از هرگونه اعدام در آینده خودداری کند و یک سیاست منسجم را درباره لغو مجازات اعدام دنبال کند.

محمدعلی زم پدر روح‌الله زم طی یادداشتی در اینستاگرام پس از اعدام فرزندش که بدون رعایت تشریفات قانونی اجرا شد، افشا کرد که مقامات قوه قضاییه با همکاری اطلاعات سپاه روح‌الله زم را «گول» زدند و درباره حکم «اعدام» به او «دروغ» گفتند.

روح‌الله زم، خبرنگار و فعال سیاسی و موسس کانال تلگرامی «آمدنیوز» بامداد شنبه 12 دسامبر 2020 اعدام شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید