«شارمهد» کجا دستگیر شده؟ در تاجیکستان؟ ایران یا ترکیه؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اطلاعات درباره دستگیری جمشید شارمهد، مسئول گروه «تندر» پر از ضدونقیض است، در حالی که برخی از دستگیری او در ترکیه و یا تحویلش به ایران توسط آنکارا خبر می‌دهند وزیر اطلاعات ایران محمود علوی طی اظهارات مبهمی از دستگیری شارمهد در ایران خبر داد اما اینک روزنامه «جوان» نزدیک به سپا پاسدران ایران از دستگیری شارمهد در در تاجیکستان خبر می‌دهد.

وزیر اطلاعات ایران ضمن اتهام جمشید شارمهد به انجام «حدود 27 اقدام تروریستی» گفته: «وی مورد حمایت دو سرویس اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل بود و بعید می‌دانستند که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بتواند از این دو پوشش حمایتی عبور کند و با یک برنامه پیچیده در داخل ایران او را در اختیار بگیرد.»

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی افزود: «آمریکایی‌ها هنوز باور نمی‌کنند که او (شارمهد) در ایران و در اختیار سرویس‌های اطلاعاتی ایران است. فکر می‌کنند که او در خارج از کشور است، اما در آینده نزدیک به همه چیز واقف می‌شوند.»

محمود علوی از قول جمشید شارمهد گفت که او «جای خود را طبقه ششم ساختمان اف‌بی‌آی می‌دانست»، اما در نهایت بازداشت شد.

این اظهارات مبهم علوی هیچگونه جزییاتی از قبیل زمان، مکان و چگونگی دستگیری شارمهد ارایه نمی‌کند.

با این حال برخی از دوستان شارمهد اشاره کرده‌اند که وی طی سفری به ترکیه توسط اطلاعات ایران ربوده شده یا توسط مقامات ترکیه به ایران تحویل داده شده است.

وزارت اطلاعات ایران روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که جمشید شارمهد، که مسئول رسانه انجمن پادشاهی ایران در آمریکا است، را دستگیر کرده است، اما اشاره ای به جزئیات و نحوه دستگیری او نکرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید