.
.
.

ایران همسر و فرزندان روحانی مقیم آمریکا را بازداشت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای همسر و دو کودک خردسال یک روحانی مخالف دولت ایران به نام «محمد هدایتی» در فرودگاه اصفهان بازداشت شدند.

گزارش شده که «زهرا مجد» به همراه «هانیه هدایتی» 3 ساله و زینب هدایتی 5 ساله با شکایت دادگاه ویژه روحانیت در فرودگاه اصفهان بازداشت شده‌اند. در هنگام بازداشت به آنها اعلام شده است که ابتدا به زندان دستگرد اصفهان و سپس از آنجا به زندان اوین منتقل خواهند شد. هانیه هدایتی مبتلا به بیماری قند خون است و پس از هر نوبت غذایی نیاز به تزریق انسولین دارد.

سایت «دیدگاه نو» درباره «حجت الاسلام محمد هدایتی» می‌گوید که او دبیرکل «جمعیت روحانیون سنتی» در امریکا است و از مخالفان و منتقدان جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای رهبر نظام در ایران بشمار می‌رود.

محمد هدایتی از نزدیکان به «آیت‌الله صادق شیرازی» مرجع تقلید سنتی منتقد حکومت ایران است. «آیت‌الله حسین شیرازی» فرزند سید صادق شیرازی در اسفند ماه سال 96 به دلیل بردگی خواندن نظام ولایت فقیه و دیکتاتور نامیدن علی خامنه‌ای بازداشت شد.

به گزارش «آمدنیوز»، مأموران امنیتی در هنگام بازداشت خانواده شیخ «محمد هدایتی» به آن‌ها گفته‌اند که با شکایت دادگاه ویژه روحانیت به زندان اوین منتقل می‌شوند. این سه تن در زندان دستگرد اصفهان بوده و در حال انتقال به زندان اوین هستند.

«هانیه هدایتی» کودک سه ساله‌ی شیخ «محمد هدایتی» به دلیل ابتلا به بیماری قند خونِ خطرناک طی هفته گذشته پنج روز را در بیمارستان لس آنجلس آمریکا بستری بوده و پس از هر نوبت غذایی باید انسولین تزریق کند.

خانواده آقای هدایتی در کشور آمریکا زندگی می‌کنند و دارای تابعیت دوگانه هستند.

به گزارش «آمد نیوز» این سه تن از شهر نجف به سوی فرودگاه اصفهان پرواز کردند که با دستور «سیدابراهیم رئیسی» در فرودگاه بازداشت شدند.

محمد هدایتی مدیرمسئول و مؤسس شبکه تلویزیونی سلام

محمد هدایتی مدیر مسئول و مزسس شبکه ماهواره‌ای سلام است که در سال 2005 شروع به کار کرد. این شبکه خود را رسانه‌ای مستقل معرفی می‌کند.

در اولین سال پخش شبکه سلام، سال 2005، بیشتر برنامه‌ها به زبان‌های انگلیسی و فارسی بود اما در ژانویه 2006، محمد هدایتی مدیرمسئول و مؤسس این شبکه اعلام کرد که به زودی در شبکه سلام برنامه‌هایی به زبان‌های عربی، اردو، و ترکی آذری پخش خواهد شد.