فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شلوار «باب اسفنجی» سوشا مکانی دروازبان پرسپولیس جهانی شد

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  چهارشنبه ۸ ژوئن سوشا مکانی، دروازه بان سابق تیم فوتبال پرسپولیس تهران به دلیل نوع پوشش شش ماه از حضور در تیم ملی فوتبال محروم شد و این مسئله بازتاب گسترده‌ای در رسانه های جهان داشت.

  به گزارش رویداد۲۴، روزنامه آمریکایی واشینگتن پست در گزارشی با تیتر «فوتبالیست ایرانی شلوار باب اسفنجی پوشید حالا محروم شده» این خبر را منتشر کرده و نوشت: «یک فوتبالیست ایرانی پس از آنکه ماه گذشته عکس هایی از وی منتشر شد که شلوار زرد باب اسفنجی به تن داشت، شش ماه از حضور در تیم ملی ایران محروم شد».

  این تصاویر سوشا مکانی را در یک بلوز آبی و شلوار تنگ زرد خال خالی نشان می دهد که رسانه های ایران آن را به شخصیت اصلی کارتون باب اسفنجی تشبیه کرده‌اند.

  کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران این نوع پوشش را «نامناسب» خوانده و سوشا مکانی را محروم کرد.

  فاکس نیوز نیز در گزارش خود از تیتر «دروازه بان ایران به دلیل تخلفاتی شامل پوشیدن شلوار باب اسفنجی محروم شد» استفاده کرده و به نقل از خبرگزاری ایسنا این خبر را پوشش داده است.

  محرومیت سوشا مکانی، توجه تایمز آو اسرائیل را هم جلب کرده است؛ این رسانه اسرائیلی با تیتر «دروازه بان ایران به دلیل پوشیدن شلوار باب اسفنجی محروم شد» این خبر را پوشش داده و نوشت: «فدراسیون فوتبال کشور محافظه کار سوشا مکانی را به دلیل پوشش نامناسب که انتخاب خودش در پوشیدن لباس بود، محروم کرد».

  این روزنامه افزود: «سوشا مکانی، دروازه بان بین المللی ایران به دلیل آنچه رسانه‌ها آن را به شلوار باب اسنفجی تعبیر کرده‌اند، برای شش ماه محروم شد. ایران یک جمهوری اسلامی عمیقا محافظه کار با قوانین سختگیرانه پوشش است که حجاب را هم برای زنان اجباری کرده است».

  روزنامه انگلیسی گاردین نیز در اینباره نوشت: «سوشا مکانی دروازه‌بان ۹ ساله تیم فوتبال پرسپولیس توسط کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال ایران با محرومیتی ۶ماهه روبرو شده است و تا سال۲۰۱۷ نمی‌تواند در میدان فوتبال حضور یابد».

  سوشا مکانی فصل گذشته به خاطر مشکلی که از بابت عکس‌های خصوصی‌اش پیدا کرد و کارش به زندان هم کشیده شده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران