امپراتوری اقتصادی رهبر ایران افشا شد

کنترل 95 میلیارد دلار توسط آیت الله خامنه ای

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران بر یک امپراتوری اقتصادی 95 میلیارد دلاری کنترل دارد.

خبرگزاری رویترز پس از یک تحقیق شش ماهه نتیجه آنرا روز یکشنبه 10-11-2013 منتشر کرد.

این گزارش منحصر به فرد، قدرت بلامنازع اقتصادی رهبر ایران را از طریق سازمانی به نام"ستاد اجرایی فرمان حضرت امام" افشا ساخت. رهبر ایران از طریق همین سازمان بر یک ثروت افسانه ای 95 میلیارد دلاری کنترل دارد. این سازمان از طریق مالکیت ، سرمایه گذاری، داشتن سهام تقریبا در تمام شاخه های اقتصادی ایران مثل نفت، بانک ها، مخابرات ، کنترل زاد و ولد و حتی مزارع شترمرغ در بازار اقتصاد ایران و جهان فعالیت دارد.

البته این تحقیق به مدرکی دست نیافته که نشان دهد رهبر ایران از این سازمان برای اغنای شخصی خود استفاده میکند. بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول دارایی های ستاد در سال گذشته بیش از تمام درآمد صادرات نفت ایران بود. درآمد حاصل از صادرات نفت ایران در سال گذشته 67.4 میلیارد دلار بود.

دارایی های ستاد از دارایی های شاه سابق ایران که در سال 1979 سرنگون شد، خیلی بیشتر است.

بیشترین ثروت ستاد از طریق املاک و مستغلات با 52 میلیارد دلار به دست می آید. اساس دارایی های ستاد را مصادره املاک و دارایی های افراد عادی شیعه، اقلیت های مذهبی مثل بهاییان، اهل حق، اهل سنت و ایرانیان مقیم خارج از کشور تشکیل می دهند.

تحقیق رویترز از تقلبات و کلاهبرداری های ستاد پرده برداشته است. ستاد با ادعاهای جعلی املاکی را در نظر می گیرد، سپس به محاکم محلی ایران رفته و با ادعای جعلی که این ملک یا املاک متروکه است و یا به ضد انقلاب تعلق دارد، آنرا تصاحب می کند و بدین وسیله بر ثروت خود می افزاید.

ستاد دارای یک حکم انحصاری از دادگاه است که به نام رهبر هر ملکی را می تواند تصاحب کند، به حراج بگذارد و یا از مالکین اصلی آن اخاذی بکند.

اسم کامل ستاد "ستاد اجرایی فرمان حضرت امام" است. این اسم به فرمانی مربوط می شود که آیت الله روح الله خمینی اولین رهبر جمهوری اسلامی ایران پیش از مرگش در سال 1989 صادر کرد. فرمان مذکور باعث ایجاد واحدی شد که به املاکی که در سالهای آشفته پس از پیروزی انقلاب متروکه مانده بودند، رسیدگی کند.

در سالیان بعد و پس از حکم اولیه، خامنه ای، دستگاه قضایی و مجلس ایران طی فرمان های دیگری باعث افزایش و شکوفایی قدرت ستاد شده اند.

نقی محمودی، وکیلی که ایران را در سال 2010 ترک کرد و در آلمان پناهنده شد به رویترز گفت: "هیچ کس یا دستگاهی حق نظارت و یا مواخذه از ستاد را ندارد".

اوایل سال جاری وزارت خزانه داری آمریکا، تحریم های شدیدی علیه ستاد و سازمان های وابسته به آنرا به اجرا درآورد. وزارت خزانه داری آمریکا دلیل این اقدام را اینگونه اعلام کرد: "ستاد و سازمان های وابسته به آن، شبکه ای گسترده است که در پشت پرده دارایی های رهبران جمهوری اسلامی ایران را مدیریت و مخفی می کنند".

براساس وب سایت اسرائیلی "ینت نیوز" چون خامنه ای کنترلی بلامنازع بر این امپراتوری اقتصادی دارد، با جرات می توان گفت وی ثروتمندترین فرد جهان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید