نتانیاهو در آستانه صدور فرمان حملات هوایی به ایران است

به گفته روزنامه آمریکایی "وورلد تریبون"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه آمریکایی " ورلد تریبون " ضمن اشاره به حضور اخیر نخست وزیر اسرائیل در واشینگتن در گزارشی نوشت :"بنیامین نتانیاهو، در آستانه صدور فرمان حملات هوایی به ایران است."

این روزنامه به نقل از سایت مرکز مطالعات سیاسی امریکا، "گیت آستون " نوشت: تاکید مکرر بنیامین نتانیاهو، مبنی بر حمله هوایی یک جانبه اسرائیل به ایران به منظور از بین بردن تاسیسات اتمی این کشور، احتمال نزدیک شدن زمان صدور فرمان حمله هوایی را بیشتر کرده است."

وورلد تریبون طی گزارشی تحت عنوان " هشدار اخیر اسرائیل به ایران" آورده است :" اسرائیل برای حمله به ایران، تعدادی موشک بالیستسیک، جت جنگنده از نوع "F-15" و "F-16"، و سیستم نرم افزار مدرن برای جنگ های الکترونیکی از ایالات متحده آمریکا دریافت کرده است".

این گزارش می افزاید:" احتمالا هفته های آینده تنها فرصتی برای ایران و جامعه بین المللی خواهد بود تا در باره برنامه هسته ای به توافق کلی برسند زیرا اسرائیل مصمم است تا با هر وسیله از جمله حمله نظامی هوایی، ایران را از رسیدن به مرحله ساخت بمب اتمی منع کند.

این روزنامه به نقل از "یاکوو" تحلیلگر نظامی اسرائیل نوشت:" نتانیاهو معتقد است که واشنگتن در نظر دارد، فشارها را بر طهران کاهش دهد از سوی دیگر ایران از نظر ایدئولوژیکی و مذهبی نسبت به مسئله نابودی اسرائیل همچنان متعهد است".
این گزارش نسبت به هر گونه توافقی از سوی جامعه بین المللی با ایران که به ادامه برنامه غنی سازی اورانیوم از سوی طهران بینجامد، هشدار داده است.

گزارش می افزاید: اسرائیل برای تفکیک کامل تاسیسات هسته ای ایران و انتقال ذخیره اورانیومی که ایران تاکنون ذخیره کرده تلاش می کند. زیرا از نظر اسرائیل ادامه برنامه غنی سازی اورنیوم حتی اگر به نسبت پایین هم باشد این امکان را به ایران خواهد داد تا در مراحل بعدی بتواند بمب اتمی بسازد.

در همین حال چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا، روز سه شنبه طی سخنانی به اسرائیل اطمینان داد که ایالات متحده هرگز به ایران اجازه نخواهد داد به اسلحه اتمی دست یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید