امارات به ارزش 10 میلیارد دلار در پاکستان سرمایه‌گذاری می‌کند

یک تیم صندوق بین‌المللی پول از پاکستان بازدید می‌کند تا در مورد بودجه و سیاست‌های بهبود اقتصادی گفت‌وگو کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر نخست‌وزیری پاکستان اعلام کرد که امارات متحده عربی پنج‌شنبه سوم خرداد متعهد شد به ارزش 10 میلیارد دلار در بخش‌های اقتصادی در پاکستان سرمایه‌گذاری‌ انجام دهد.

پاکستان همزمان با اجرای بسته اصلاحات سخت اقتصادی در همکاری با صندوق بین‌المللی، به‌دنبال جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی تلاش می‌کند تا به اقتصاد 350 میلیارد دلاری خود که از نرخ تورم بالا و کاهش رشد رنج می‌برد، رونق ببخشد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات «وام» این توافق فی‌مابین دو کشور پس از گفت‌وگوهای شیخ محمد بن زاید آل نهیان، رئیس کشور امارات با شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان در جریان سفرش به ابوظبی صورت گرفته است.

در بیانیه دفتر نخست‌وزیری پاکستان آمده است: «شیخ محمد بن زاید آل نهیان، رئیس کشور امارات متحده عربی، حمایت کشورش (از پاکستان) را در هر شرایطی تایید کرد و متعهد شد 10 میلیارد دلار آمریکا در چندین بخش سرمایه‌گذاری کند.»

در این بیانیه بخش‌های مورد نظر برای سرمایه‌گذاری مشخص نشده است.

این بیانیه افزود که شریف بر تقویت مشارکت‌های استراتژیک کشورش با امارات در زمینه‌هایی از جمله فناوری اطلاعات، انرژی‌های تجدیدپذیر و گردشگری تاکید کرد.

گفتنی است که پاکستان برای تقویت اقتصاد و حمایت از ذخایر ارزی خود برای پاسخگویی به تعهدات رو به افزایش و بدهی‌های خارجی خود به سرمایه‌گذاری خارجی نیاز دارد. مذاکرات این کشور با صندوق بین‌المللی پول برای دستیابی به یک قرارداد وام بلندمدت که می‌تواند به 8 میلیارد دلار برسد، در حال انجام است.

تیمی از صندوق بین‌المللی پول در حال بازدید از پاکستان است تا در مورد بودجه و سیاست‌های بهبود اقتصادی این کشور پس از موفقیت آن در تکمیل برنامه وام کوتاه مدت به ارزش 3 میلیارد دلار در ماه گذشته، گفت‌وگو کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید