وزیر دفاع بریتانیا: ایران از دریای سرخ تا مدیترانه بحران‌‌آفرینی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گرانت شاپس، وزیر دفاع بریتانیا در اظهاراتی گفت ایران برای هدف قرار دادن کشتی‌ها توسط شبه‌نظامیان حوثی در یمن و ایجاد بحران از دریای سرخ تا مدیترانه به تروریسم جهانی کمک تسلیحاتی می‌کند.

شاپس، دوشنبه 25 دی، در رسانه اجتماعی «ایکس»، ادامه داد: «تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای یک تهدید است.»

او تاکید کرد، کشورش حمایت‌های نامحدودی از کی‌یف برای مقابله با روسیه داشته و افزود، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به موشک‌های کره شمالی و پهپادهای ایران وابسته است.

او با اشاره به اینکه حملات هفته گذشته بریتانیا علیه‌ حوثی‌ها اقدامی مهم در چارچوب دفاع از خود بود گفت که «برای دفاع از خود مقابل خطرات حوثی‌ها تصمیم سریعی گرفتیم.»

شاپس در ادامه گفت که لندن برای حفاظت از کشتیرانی در دریای سرخ نیرو و کشتی‌های خود را به این منطقه ارسال کرده است.

وزیر دفاع بریتانیا تاکید کرد که «گسترش شبه‌نظامیان و بازیگران خارج از چارچوب دولت‌ها صلح جهانی را تهدید می‌کند» و افزود «جهان به سوی مرحله خطرناک‌تری می‌رود و تجارت بین‌المللی توسط تروریسم هدف گرفته شده است.»

ارسال 20 هزار سرباز، کشتی و هواپیما

شاپس در بخشی از سخنان خود گفت که طی بزرگترین ماموریت در تاریخ بریتانیا، 20 هزار سرباز، کشتی و هواپیما را به اروپای شرقی ارسال خواهیم کرد.

او در ادامه با اشاره به اینکه لندن سالانه بیش از 50 میلیارد پوند برای دفاع هزینه می‌کند از «ناتو» و متحدان بریتانیا خواست که هزینه‌های دفاعی خود را افزایش دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید