اوکراین 56 حمله علیه منطقه بلگورود روسیه انجام داد؛ مسکو با حملات موشکی پاسخ داد

مقامات کی‌یف اعلام کردند روسیه در طول شب 40 موشک و پهپاد به مناطق مختلف اوکراین پرتاب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویاچسلاو گلادکوف، فرماندار منطقه بلگورود روسیه، شنبه 23 دی، اعلام کرد که نیروهای اوکراینی طی 24 ساعت گذشته، شهرهای این منطقه را هدف 56 مورد حمله توپخانه، خمپاره‌انداز و حملات پهپادی قرار دادند.
گلادکوف در کانال تلگرامی خود گفت: «شهر گورا پودول با توپخانه بمباران شد که خسارات جانی برجای نگذاشت و خط برق آسیب دید که بلافاصله تعمیر شد و برق به مدار بازگشت».

در مقابل، نیروی هوایی اوکراین با بیان اینکه اوکراین در ساعات اولیه صبح روز شنبه مورد حمله موشکی شدید روسیه قرار گرفت، افزود که مسکو برخی از موشک‌های مافوق صوت خود را پرتاب کرده است.

مقامات کی‌یف اعلام کردند روسیه در طول شب 40 موشک و پهپاد به مناطق مختلف اوکراین پرتاب کرد که موشک‌ها در پنج منطقه رهگیری و سرنگون شد.

این در حالی است که به گفته فرماندار بلگورود روسیه، نیروهای اوکراینی، شهر کوزینکا در منطقه گریوورون را با 6 پهپاد انتحاری هدف قرار دادند که خسارات جانی برجای نگذاشت ولی 5 خودروی غیرنظامی آسیب دید و بمب پرتاب‌شده از پهپاد بر روی شهر بوروز، خنثی شد.
به گفته او، شهر اوستینکا نیز هدف 3 گلوله توپ قرار گرفت و پهپادها شهرک‌های سولنتسوفکا، شچتینوفکا و گوراولوفکا را بمباران کردند. دو پهپاد نیز گوراولوفکا را هدف قرار دادند، بدون این که خسارت جانی و مادی برجای بماند.
طبق گفته فرماندار بلگورود، دو شهرک نوایا تاولژانکا و پالکی به ترتیب هدف دو گلوله خمپاره قرار گرفتند. 7 و 5 خمپاره نیز بهدترتیب به شهرهای کراسنوئه و موروم اصابت کرد و پهپاد انتحاری در موروم سرنگون شد بدون این که خسارات جانی یا مادی به‌بار آید.

با این حال، نیروی هوایی اوکراین هشدار داد که روسیه موشک‌های کینژال پرتاب کرده که رهگیری آنها بسیار دشوار است زیرا سرعتشان چندین برابر سرعت صوت است.

پلیس اوکراین نیز در شمال منطقه چرنیهیف عکسی از یک دهانه بزرگ ایجاد شده توسط یک موشک سرنگون شده منتشر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید