نشست رهبران کشورهای گروه هفت با هدف حمایت از اوکراین

گروه هفت سال گذشته در ساعت‌های اولیه حمله نظامی روسیه به اوکراین نشستی برگزار و اولین بسته تحریمی علیه مسکو‌ را تصویب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ سفید تاکید کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا نشستی مجازی با رهبران کشورهای گروه هفت به همراه ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین برگزار می‌کند و طی آن تحریم‌های جدیدی علیه حامیان جنگ روسیه علیه اوکراین اعلام خواهد کرد.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، پنج‌شنبه چهارم اسفند به وقت محلی تصریح کرد که ایالات متحده به‌زودی بسته تحریمی گسترده‌ای علیه بانک‌ها و شرکت‌های صنایع نظامی و تکنولوژی روسیه اعمال می‌کند.

گروه هفت سال گذشته در ساعت‌های اولیه حمله نظامی روسیه به اوکراین نشستی برگزار و اولین بسته تحریمی علیه مسکو‌ را تصویب کرد.

همزمان، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که واشینگتن به‌زودی کمک‌های امنیتی و نظامی به ارزش 2 میلیارد دلار به اوکراین ارائه خواهد کرد.

سالیوان همچنین تاکید کرد، ایالات متحده همه گونه کمک برای پیروزی اوکراین در جنگ جاری انجام خواهد داد.

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا هم از رهبران کشورهای گروه هفت خواست سریعا به ارتش اوکراین توپخانه، خودروهای زرهی و سامانه‌های دفاع هوایی تحویل دهند.

سوناک بر ارسال تسلیحات با برد بلند به اوکراین با هدف «تعیین کنندگی» این تسلیحات در نبردها تاکید کرد.

در همین رابطه، چین از روسیه و اوکراین درخواست کرد هر چه زودتر گفتگوهای صلح را آغاز و تا آن زمان‌ از حمله به غیرنظامیان و تاسیسات شهری اجتناب کنند.

پکن همچنین نسبت به استفاده از تسلیحات هسته‌ای در جنگ اوکراین هشدار داد.

چین تاکید کرد که همه طرف‌ها باید به روسیه و اوکراین برای ازسرگیری مذاکرات و حل بحران کنونی میان دو کشور کمک کنند.

ولودیمیر زلنسکی هم به مناسبت اولین سالگرد جنگ، به شرایط سخت نظامی در دو جبهه شرق و جنوب کشور اشاره کرد و گفت که «به‌رغم مخاطرات فراوان در جبهه جنوب، نیروهای اوکراینی از توانایی لازم برای شکست مهاجمان برخوردار هستند.»

زلنسکی اظهار داشت، ارتش روسیه زیرساخت‌های شهری خرسون را هدف قرار داد و چهل هزار شهروند را در شرایط سخت سرما از تامین انرژی برای وسایل گرمایشی محروم کرد.

او تاکید کرد که بازسازی زیرساخت‌ها در خرسون تا تامین انرژی برای شهروندان ادامه خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید