واکنش وزارت خارجه آمریکا به حمله نیروهای امنیتی به دانشجویان در ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهارات خود ضمن ابراز همراهی با مردم ایران گفت، واشینگتن به «روشنگری» درباره نقض حقوق بشر در ایران توسط «رهبران» جمهوری اسلامی ادامه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به اعتراضات دانشجویان ایرانی در «روز دانشجو» گفت، شجاعت مردم ایران، به ویژه زنان و دختران برای سایر جهان «الهام‌بخش» است.

پرایس، چهارشنبه 7 دسامبر، در نشستی مطبوعاتی گفت، واشینگتن از حمله خشونت‌آمیز نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی به دانشجویانی که به حضور ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران در دانشگاه تهران اعتراض داشتند، آگاه است.

پرایس در ادامه افزود: «دانشجویان و فرزندان ایران باید آینده کشور خود باشند. اما مقامات به آن‌ها حمله کرده و هزاران نفر از آن‌ها را بازداشت می‌کنند.»

ابراهیم رئیسی در ساعات اولیه روز گذشته، در یک جمع دست‌چین شده از افرادی که دانشجویان بسیجی و مقامات دولتی بودند، در دانشگاه تهران سخنرانی کرد.

کانال «شوراهای صنفی دانشجویان کشور» در این زمینه از حمله نیروهای حراست و لباس‌ شخصی به تجمعات دانشجویی در دانشگاه تهران خبر داد. بر اساس این گزارش‌ در پی حملات مذکور تعدادی از دانشجویان در این دانشگاه مجروح شدند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهارات خود ضمن ابراز همراهی با مردم ایران گفت، واشینگتن به «روشنگری» درباره نقض حقوق بشر در ایران توسط «رهبران» جمهوری اسلامی ادامه می‌دهد.

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی اعلام کرد از 26 شهریور تا شامگاه سه‌شنبه 15 آذر، 1139 تجمع شهری و دانشگاهی در کشور انجام شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید