روسیه انتقال گاز به اروپا از طریق «نورد استریم 1» را متوقف کرد

توقف جریان گاز به اروپا تا شنبه آینده ادامه خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روسیه، چهارشنبه 9 شهریور، انتقال گاز از طریق خط لوله اصلی به اروپا را متوقف کرد که این امر باعث تشدید نبرد اقتصادی میان مسکو و اتحادیه اروپا و افزایش احتمال بروز رکود اقتصادی و جیره‌بندی انرژی در برخی از ثروتمندترین کشورهای منطقه خواهد شد.

داده‌های دریافتی از ورودی‌های خطوط «نورد استریم 1» به شبکه گاز آلمان نشان می‌دهد که جریان گاز از طریق خط لوله به آلمان از دریای بالتیک، به صفر رسیده است که به دلیل عملیات تعمیر و نگهداری است که طبق برنامه تا ساعات اولیه صبح شنبه آینده ادامه خواهد داشت.

داده‌های پلتفرم اطلاعات بازار انرژی «سایبرگر» نشان داد که شرکت «گازپروم»، غول گازی روسیه، جریان گاز در خط لوله «نورد استریم 1» به آلمان را به منظور اجرای عملیات تعمیر و نگهداری، به مدت 3 روز متوقف خواهد کرد.

بر اساس این داده‌ها، توقف جریان گاز از ساعت 1 (به وقت گرینویچ) روز 9 شهریور آغاز و تا ساعت 1 (به وقت گرینویچ) 12 شهریور ادامه خواهد داشت.

شایان ذکر است که «گازپروم» در بیانیه قبلی خود اعلام کرده بود، واحد کمپرسور گاز ترنت 60 به منظور اجرای عملیات تعمیر و نگهداری در تاریخ (31 اوت 2022 ) به مدت سه روز، کار خود را متوقف خواهد کرد و تکنسین‌های شرکت زیمنس در این عملیات مشارکت خواهند داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید