.
.
.

اوکراین ارتش روسیه را به حمله موشکی به یک ایستگاه راه‌آهن متهم کرد

اتحادیه اروپا پنجمین بسته تحریمی علیه مسکو را تصویب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات اوکراینی و گروه‌های امدادرسان اعلام کردند حمله موشکی روسیه به ایستگاه قطاری که برای خروج غیرنظامیان در شرق اوکراین مورد استفاده قرار می‌گرفت، بیش از 39 کشته و 100 زخمی بر جای گذاشته است.

مشاور رئیس جمهوری اوکراین جمعه 8 آوریل گفت که ایستگاه قطار«کراماتورسک»، واقع در منطقه دونتسک با موشک «اسکندر» هدف قرار گرفته است.

با این حال وزارت دفاع روسیه این بمباران را تکذیب و تاکید کرد، موشکی که ایستگاه قطار را هدف قرار داد تنها از سوی اوکراین به کار گرفته می‌شود و نیروهای روسیه امروز هیچ مرکزی را در کراماتورسک هدف قرار ندادند.

از سوی دیگر الکساندر کامیشین، رئیس راه‌آهن اوکراین نیز در «تلگرام» گفت، کراماتورسک امروز مورد حمله موشکی قرار گرفت.

پاولو کریلنکو، فرماندار این منطقه تاکید کرد که هزاران نفر هنگام حمله در ایستگاه قطار آماده انتقال به مناطق امن‌تر بودند زیرا روسیه در حال آرایش و تمرکز نیروهایش در شرق اوکراین است.

جسد کشته‌شدگان حمله روسیه به ایستگاه قطار در اوکراین
جسد کشته‌شدگان حمله روسیه به ایستگاه قطار در اوکراین

اطلاعات نظامی بریتانیا پیشتر گفته بود که نیروهای روسیه در حال حاضر به طور کامل از شمال اوکراین به بلاروس و روسیه عقب‌نشینی کردند.

وزارت دفاع بریتانیا در «توییتر» اعلام کرد که دست‌کم شماری از این نیروهای روسیه، برای جنگیدن در دونباس به شرق اوکراین منتقل خواهند شد و هرگونه جابجایی عمده از شمال حداقل یک هفته زمان خواهد برد.

این وزارتخانه اعلام کرد که بمباران شهرهای شرق و جنوب اوکراین از سوی روسیه ادامه دارد و نیروهای روسی از شهر ایزیوم که همچنان تحت کنترل آن‌ها است، به سمت جنوب پیشروی کردند.

همزمان، وزارت دفاع روسیه گزارش داد که یک مرکز آموزشی مزدوران در اودیسا با موشک‌های «باستیون» هدف قرار گرفت. طبق این گزارش، طی 24 ساعت اخیر دو بالگرد اوکراینی و 5 پهپاد سرنگون و 81 تاسیسات نظامی اوکراین منهدم شدند.

فرماندار منطقه لوگانسک در شرق اوکراین هم جمعه گفت که روسیه در حال تمرکز نیروهای خود در شرق اوکراین بوده اما موفق به رخنه در خط دفاعی نیروهای اوکراینی در این منطقه نشده است.

ادامه اعمال تحریم از سوی اروپا علیه روسیه
ادامه اعمال تحریم از سوی اروپا علیه روسیه

پنجمین بسته تحریمی اروپا

اتحادیه اروپا، جمعه 8 آوریل پنجمین بسته تحریمی علیه روسیه شامل ممنوعیت واردات زغال سنگ این کشور را تصویب کرد.

این اتحادیه در بیانیه خود توضیح داد که ممنوعیت واردات زغال سنگ، مسکو را سالانه از 8 میلیارد یورو محروم خواهد کرد.

طبق این بیانیه، تحریم‌های جدید شامل جلوگیری از ورود کشتی‌های روسی به بنادر کشورهای اتحادیه اروپا و ممنوعیت واردات محصولات چوبی، سیمان و کودهای شیمیایی از روسیه می‌شود.

اتحادیه اروپا ماه گذشته اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی علیه مسکو و مینسک اعمال کرده است.

دفتر ریاست جمهوری فرانسه هم به پارلمان اروپا اعلام کرد که این تحریم‌ها شامل اخراج سه بانک بلاروس از سیستم «سوئیفت»، ویژه حواله‌های بانکی نیز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم