ترکیه یک خواننده سوری مشهور را به اتهام تروریستی بازداشت کرد

فرزند این خواننده سوری هر گونه وابستگی او به احزاب و طرف‌های سیاسی را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گزارش رسانه‌های دولتی ترکیه، مقامات ایالت شانلی اورفا در جنوب این کشور، عمر سلیمان، خواننده سرشناس سوری را به اتهام «عضویت در یک سازمان تروریستی»، بازداشت کردند.

خبرگزاری دولتی آناتولی، چهارشنبه، 17 نوامبر، گزارش داد که سلیمان پس از یورش نیروهای پلیس به ایالت جنوبی اورفا بازداشت شد. او به ارتباط با «حزب کارگران کُردستان» متهم شده، حزبی که از سوی ترکیه ممنوع اعلام شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مسئولان ترکیه‌ای پس از انجام معاینات پزشکی، این خواننده مشهور سوری را به مرکز فرماندهی ژاندارمری منتقل کردند.

تکذیب وابستگی حزبی سلیمان از سوی فرزند این خواننده

در همین حال، محمد، پسر عمر سلیمان، در واکنش رسانه‌ای خود، هرگونه ارتباط پدرش با مسائل سیاسی یا وابستگی او به یک طرف سیاسی را تکذیب کرد.

گفتنی است که عمر سلیمان قبل از شروع جنگ در سوریه در سال 2011، در مجالس عروسی خوانندگی می‌کرد. او در نتیجه جنگ داخلی سوریه به ترکیه آواره شد و زندگی جدیدی را در این کشور آغاز کرد و از ترکیه به فعالیت هنری ادامه داده و به شهرت جهانی دست یافت.

این خواننده محبوب مردمی، به دلیل سبک موزیک ویژه خویش، در دنیا شناخته شده است و در جشنواره‌های جهانی شرکت کرده و با هنرمندان جهانی مشهوری نظیر بیورک، خواننده ایسلندی همکاری داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید