آلمان فعالیت سه مؤسسه مرتبط با حزب‌الله لبنان را ممنوع کرد

وزیر کشور آلمان:کسانی که به تروریسم کمک می‌کنند، در خاک آلمان امنیت نخواهند داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت آلمان اعلام کرد فعالیت سه سازمان نزدیک به حزب‌الله لبنان را ممنوع کرده است. در این ارتباط سخنگوی وزارت کشور آلمان در توییتر خود نوشته است «آلمان فعالیت سه مؤسسه‌ای که به حزب‌الله تروریست کمک مالی می‌کرده را ممنوع کرده است». پیشتر چند کشور اروپائی و آخرین آنها اتریش این تصمیم را اتخاذ کرده بودند.

در این راستا وزیر کشور آلمان تأکید کرد «کسانی که به تروریسم کمک می‌کنند، در آلمان امنیت نخواهند داشت و پناهگاهی راحت در کشور ما پیدا نخواهند کرد». او اضافه کرد:«عملیات گسترده بازرسی» در سراسر ایالت های آلمان، همزمان با این ممنوعیت در حال انجام است.

نقشه توزیع سازمان‌های حزب‌الله در آلمان

در این خصوص رسانه‌های آلمان اعلام کردند، این عملیات در ایالت‌های هامبورگ، برمن، هسن، نیدرزاکسن، رنانیا شمالی، وستفالن و شلسویگ – هولشتاین در حال انجام است. پیشتر دولت آلمان و همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، بخش نظامی حزب‌الله را به‌عنوان سازمان تروریستی در لیست خود قرار داده بودند.

کشورهائی که هر دو جناح حزب‌الله را به‌عنوان تروریست اعلام کردند

از میان کشورهای اروپائی که حزب‌الله را بطور کامل با دو جناح سیاسی و نظامی به‌عنوان سازمان تروریستی در نظر گرفتند، می‌توان از اتریش، هلند، آلمان، استونی، جمهوری چک و اسلواکی نام برد. علاوه بر این پارلمان کشور استرالیا شاهد فعالیت‌هائی بود که دولت کانبرا را ملزم می‌کرد تا حزب‌الله لبنان را با تمام شاخه‌هایش، به‌عنوان یک سازمان تروریستی در نظر بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید