نامزد پیشنهادی بایدن در امور سیاسی پنتاگون: برنامه هسته‌ای ایران باید مهار شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با پیام‌ها و اظهارات متعددی دولت ایالات متحده آمریکا تاکنون توضیح داده که در پی تنش‌زایی با ایران نبوده و تنها گزینه بازدارندگی و واکنش در برابر هر تعدی یا حمله به منافع یا شهروندانش در منطقه خاورمیانه، حتی اگر هم توسط وکلا انجام شده باشد را در پیش خواهد گرفت.

به موازات این دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در تلاش است تا توافق‌ هسته‌ای با ایران را با حفظ برخی معیارها و در راس آن باقی گذاشتن تحریم‌ها، احیا کند.

در همین راستا کولن کال نامزد پیشنهادی جو بایدن برای تصدی پست معاون امور سیاسی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، ضمن اشاره به ضرورت مهار برنامه هسته ایران و اهمیت ادامه تحریم‌های اعمال شده بر تهران بر اهمیت تعطیل برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرد.

کولن کال روز جمعه در جلسه رای اعتماد به او در مجلس سنای آمریکا بر ضرورت ابقای تحریم‌ها و مهار برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرد.
او همچنین افزود:«علی‌رغم این‌که رفتار ایران بسیار نگران کننده است، چنانچه این کشور به سلاح هسته‌ای دست یابد به میزان بسیار زیادی پرخطر خواهد شد».

شایان ذکر است که کولن کال در روزهای گذشته به خاطر مواضعش در قبال ایران مورد انتقادهایی قرار گرفت، او اما علی‌رغم آن توضیح داده که از تلاش‌های جو بایدن از طریق دیپلماسی برای تعامل با ایران، حمایت می‌کند.

نامزد پیشنهادی برای تصدی پست معاونت امور سیاسی پنتاگون پیش‌تر به عنوان مشاور امنیت ملی جو بایدن، معاون رئیس جمهوری در دوره اوباما رئیس جمهوری اسبق آمریکا، فعالیت می‌کرد و در تهیه توافق هسته‌ای سال 2015 با ایران نقش داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید