.
.
.

12 خاصیت حیرت‌آور لیمو که احتمالا هنوز نمی‌دانید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

لیمو از مرکباتی است که طعم اسیدی دارد، اما بعد از مصرف در بدن ما قلیایی می شود. مصرف لیمو می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و به سم زدایی بدن کمک می کند.

خواص غذایی لیمو بخاطر موادی همچون فولیت، فلاوونوید، پتاسیم، لیمونن، فیتوکمیکالز، ویتامین سی و ب6 است. لیمونن خاصیت فوق العاده ضد سرطان دارد و باعث افزایش آنزیمهایی در بدن می شود که به سمزدایی کمک می کنند.علاوه بر اینها، لیمو 12 خاصیت بهداشتی دیگر نیز دارد.

1- خاصیت موثر ضد آسم: برای تسکین آسم کافی است یکساعت قبل از غذا یک قاشق آب لیمو بخورید.

2- درمان سوزش پا: برای درمان سوزش پا و کف پا می توانید یک قاچ لیمو را به پای خود بمالید.3- موثر در مقابله با وبا: خاصیت ضد ویروسی لیمومی تواند در مقابله با باسیل وبا موثر باشد. در هنگام شیوع وبا، هراز گاهی در طول روز یک لیوان آب لیمو می تواند در مبارزه با بیماری کمک کند.

4- درمان سرماخوردگی: خاصیت ضد ویروسی لیمو درمان خوبی برای سرماخوردگی است. آب 2 لیمو را در نیم لیتر آب گرم بریزید و به آن عسل بیافزایید. قبل از خواب و جرعه جرعه این معجون را بنوشید.

5- خاصیت ضد یبوست: خوردن یک لیوان آبلیمو با آب گرم به همراه یک قاشق عسل و کمی دارچین می تواند باعث سمزدایی و رفع یبوست شود.6- به هضم غذا کمک می کند: آنزیمهای مشترک برای هضم غذا و ضد ترش کردن.

7- مفید برای آرامش پا: بعد از یک روز سنگین کاری، هنگام بازگشت به خانه پای خود را در تشتی از آب گرم و آبلیمو بگذارید و بلافاصله احساس آرامش کنید. این عمل به خواب شما هم کمک می کند.

8- لیمو ورم لثه را آرام می کند: برای رفع التهاب آبلیمو را با کمی نمک بنوشید. پوست داخلی لیمو را می توانید مستقیم به لثه بمالید و درد آرام می گیرد.9- رفع سوزش معده: یک لیوان اب گرم با 2 قاشق کنسانتره لیمو به رفع سوزش معده کمک می کند.

10- رفع التهاب: آبلیمو جلوی نقرس را می گیرد و اسید اوریک را کاهش می دهد. خوردن آبلیمو بدن را قلیایی می کند، و در درمان التهابهایی مانند آرتروز و رماتیسم موثر است.

11- پوست خشک را مرطوب می کند: با مالیدن پوست لیمو به روی پوست آنرا مرطوب کنید.

12- درمان گلو درد: صبح و شب محلولی از یک قسمت ابلیمو، و یک قسمت آب گرم با کمی نمک قرقره کنید.