طالبان در ماه رمضان 255 غیرنظامی را کشته و 500 تن را زخمی کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان سه‌شنبه 11 مه (21 ثور) اعلام کرد که از روز نخست ماه رمضان تا کنون طالبان بیش از 255 غیرنظامی را کشته اند.

به گزارش منابع خبری افغانستان به نقل از وزارت امور داخله این کشور، طالبان از روز نخست رمضان تاکنون 15 حمله انتحاری و ده‌ها حمله دیگر انجام دادند که در نتیجه این حملات، بیش از 255 غیرنظامی جان باخته و بیش از 500 تن زخمی شدند.

اکنون پس از جان باختن بیش از 255 تن طی ماه رمضان در نتیجه حملات طالبان، این گروه روز یکشنبه هفته جاری سه روز عید را آتش‌بس اعلام کرد.

قربانیان حمله اخیر در کابل
قربانیان حمله اخیر در کابل

آمادگی سربازان افغان برای پاسخ به نقض احتمالی آتش‌بس

دو روز پس از اعلام آتش‌بس سه روزه توسط گروه طالبان به مناسب عید، وزارت امور داخله افغانستان می‌گوید که نیروهای دفاعی و امنیتی آمادگی لازم در پاسخ به تعهدشکنی احتمالی طالبان به آتش‌بس روی‌دست گرفته‌اند.

طارق آرین، سخن‌گوی وزارت داخله افغانستان امروز (سه‌شنبه، 21 ثور) به روزنامه «اطلاعات روز» گفته است که با آنکه هم‌اکنون آتش‌بس توسط طالبان اعلام شده، اما در گذشته این گروه به چنین اقدامات موقتی و آنی خود تعهدشکنی کرده و «در جریان آتش‌بس دست به حملات زده است».

آرین گفته است، دولت افغانستان به همین دلیل از اعلام آتش‌بس سه روزه توسط طالبان استقبال نکرده است. او تأکید کرد: «اگر این‌ها (طالبان) معتقد به ارزش‌های صلح اند، بیایند آتش‌بس دایمی کنند.»

با این حال اما، سخن‌گوی وزارت داخله گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در صورت تعهدشکنی طالبان از آتش‌بس، آمادگی و تدابیر لازم برای دفاع از مردم و تأمین امنیت آنان در روزهای عید سعید فطر در تمامی نقاط کشور روی‌دست گرفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید