اولین نوار تصویری عملیات مشترک ارتش افغانستان و امریکا علیه داعش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) اولین نوار تصویری عملیات های مشترک نیروهای ویژه افغانستان و امریکایی را علیه گروه داعش پخش کرد.

این وزارت با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، این نوار تصویری در جریان عملیات نظامی شبانه در ولایت جوزجان در شمال افغانستان ضبط شده است و دیروز چهارشنبه 28 مارس پخش شد.

براساس خبرنامه پنتاگون؛ نیروهای ویژه افغان و امریکایی یک فرمانده شاخه خراسان گروه داعش را آماج حملات نظامی قرار دادند. سایت خبری افق از جمله رسانه‌هایی است که نوار تصویری که پنتاگون پخش کرد را منتشر کرده است.

در خبرنامه پنتاگون آمده است: "این شکست تأکتیکی جنگجویان شاخۀ خراسان گروه داعش در جوزجان اخیرأ در مجموعۀ از موفقیت ‌های ضد هراس‌افگنی نیروهای افغان و امریکایی است که گروه داعش را در شمال افغانستان در سال روان آماج قرار داده ‌است".

در این خبرنامه تاکید شده است: "شش‌ روز پیش‌ از 16 مارچ، یک حملۀ هوایی امریکا، عمر و ابو سمایه، از فرماندهان داعش را آماج قرار داد. زیرا این دوتن در ولایت سرپل دیدار داشتند. سپس در عصر همان ‌روز، درنتیجۀ یک حملۀ شبانۀ نیروهای ویژۀ افغان بر مرکز گروه داعش در جوزجان، سیزده هراس ‌افگن دیگر کشته شدند. خطاب اکا، پیشوای عمر و ابو سمایه و تسهیل‌ کنندۀ خارجی جنگجویان گروه داعش در جوزجان، توسط نیروهای افغان دستگیر شد."

مقام‌های امریکایی تایید کرده اند، این عملیات مشترک ارتش افغان و امریکا در شامگاه های 26- 27 ماه مارس سال جاری میلادی در روستای "مغول" ولسوالی درزاب ولایت جوزجان در شمال افغانستان صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید