شرکت افغان پست: تمام خدمات عمومی دولتی را اینترنتی می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت افغان پست، یک‌شنبه 4 آوریل، سیستم آنلاین ارائه خدمات عمومی خود را در کابل افتتاح کرد و اعلام نمود، تمام خدمات عمومی دولتی را در این کشور اینترنتی می‌کند.

احمد وحید ویس، رئیس عمومی شرکت افغان پست، گفت 150 نوع خدمات عمومی شناسایی شده که نیاز به عصری سازی(به‌روزرسانی) دارد.

ویس اضافه کرد: «جهت عصری سازی تمام این خدمات، برنامه‌های مفصل دارد. در ابتدا این پروسه از خدمات تصادیق وزارت خارجه آغاز شده است، اما در آینده‌های نزدیک خدمات تصادیق وزارت‌های امور داخله، عدلیه(دادگستری)، تحصیلات عالی، معارف(آموزش و پرورش) و ادارات دیگر نیز به این سیستم اضافه خواهد شد».

او ادامه داد: «افغان پست کار روی طرح برنامه‌ی «سمارت پست» را نیز آغاز کرده است. با تطبیق این برنامه، به هر خانه و هر اداره یک کُد پستی مشخص تعیین خواهد شد و از طریق آن دشواری‌های آدرس‌یابی در افغانستان تا اندازه‌ی زیاد حل خواهد شد و افغانستان به خدمات پُستی عصری دسترسی پیدا خواهد کرد».

همچنان شرکت افغان پست در صفحه فیس‌بوک خود در مورد مزایای افتتاح این سیستم آنلاین نوشت: «از مزایای تطبیق این سیستم می‌توان موارد: تسریع فرایند انتقال اسناد، کاهش قابل ملاحظه در مصارف مشتریان و ادارات، جلوگیری از ضیاع وقت متقاضیان، بلند رفتن امنیت اسناد و عصری سازی را نام برد».

گفتنی است که شرکت افغان پست، خدمات پستی همگانی را در افغانستان انجام می‌دهد که تا سال گذشته این شرکت در چارچوب وزارت مخابرات و تکنولوژِی معلوماتی افغانستان فعالیت می‌کرد که اخیراً این شرکت به شرکت دولتی تبدیل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید