کشته‌شدن برجسته‌ترین فرمانده ارتش یمن در نبرد با کودتاگران حوثی

الوائلی چندین بار زخمی شد و بارها نیز از مرگ حتمی نجات یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع یمن شنبه 27 مارس 2021 از کشته شدن سرلشکر امین الوائلی، فرمانده منطقه نظامی ششم ارتش یمن، خبر داد که فرماندهی نبردها علیه شبه نظامیان کودتاگر حوثی را در جبهه های نبرد در استان‌های الجوف و مارب بر عهده داشت.

با اعلام این خبر، کاربران شبکه‌های اجتماعی به سوگواری نامبرده پرداخته و نوشتند که او تجسم دلاروی‌ و رشادت طی سه دهه رویارویی با رژیم ایران و گروه‌های نیابتی آن در منطقه است.

Advertisement

فعالان شبکه های اجتماعی، ساعاتی قبل از کشته شدن الوائلی، فیلم هایی را منتشر کردند که او در حال فرماندهی سربازان خود در جبهه العلم، حدفاصل میان مارب و الجوف بود.

سرلشکر امین الوائلی، برجسته ترین فرمانده نبرد علیه شبه نظامیان حوثی و فرمانده منطقه نظامی ششم بود که حوزه عملیاتی آن، الجوف ، صعده و عمران است و دو بار فرماندهی این منطقه را در دست گرفت که نخستین بار درسال 2015 به فرماندهی این منطقه تا سال 2018 منصوب شد و بار دیگر نیز نوامبر 2020 مجددا در همین سمت خدمت کرد.

او چندین بار زخمی شد و بارها نیز از مرگ حتمی نجات یافت که یکی از آنها، در جریان حمله موشکی به ساختمان دولتی در الحزم ،مرکز الجوف در آوریل 2017 بود.

در بیانیه ترحیم صادر شده توسط وزارت دفاع یمن و ریاست ستاد کل ارتش یمن آمده است که الوائلی از نخستین افسرانی بود که پس از حمله شبه نظامیان برانداز به صنعا در سال 2014 ، به ندای وطن و انجام وظیفه، پاسخ داد در روند آزادسازی مناطق ازحضرموت گرفته تا دیگر مناطق شرکت کرد.

در بخش دیگری از بیانیه ترحیم آمده است: او از پیش‌قراولان تشکیل مجدد منطقه ششم نظامی و سازماندهی واحدها و فرماندهی آن بود و با شجاعت و دلاوری در آزادسازی شماری از مناطق شرکت کرد.

وزارت دفاع و رئیس ستاد ارتش یمن تأکید کردند که این گونه فداکاری‌‌ها و از جان گذشتگی‌های ارزشمند، باعث افزایش عزم و پایمردی ازادگان برای پاکسازی یمن از برنامه‌ها و شعارهای ایران و شبه نظامیان خرابکار آن و مبارزه با تروریسم و افراط گرایی خواهد شد

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید