شورای وزیران سعودی: ابتکار حل بحران یمن حمایت جدی از صلح است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی سه‌شنبه 23 مارس 2021 تاکید کرد که ابتکار ریاض برای پایان دادن به بحران یمن در ادامه اصرار پادشاهی سعودی بر تحقق امنیت و ثبات در یمن و رفع درد و رنج انسانی از مردم این کشور است.

شورای وزیران سعودی سه‌شنبه در جلسه هفتگی آن که از طریق ویدیو کنفرانس و به ریاست خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی برگزار شد، گفت که اقدامات تروریستی و خرابکارانه‌ای که به طور مکرر علیه تاسیسات حیاتی و مناطق مسکونی انجام شده نه تنها پادشاهی سعودی، بلکه به طور گسترده‌ای امنیت و ثبات صادرات انرژی و اقتصاد جهانی را هدف قرار داده و نقض آشکار قوانین و عرف‌های بین‌المللی به شمار می‌رود.

شورای وزیران سعودی همچنین از کشورهای و سازمان‌های جهان خواست تا در مقابل این‌ گونه اقدامات ایستاده و با عاملان این حملات و حامیان آنها مقابله کنند.

دخالت‌های ایران

از سویی ماجد بن عبدالله القصبی وزیر اطلاع رسانی سعودی در بیانیه‌ای به خبرگزاری رسمی سعودی (واس) بر حق کامل پادشاهی سعودی در دفاع از سرزمین، مردم و مقیمان این کشور در مقابل حملات سازماندهی شده شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران علیه مناطق مسکونی و تاسیسات حیاتی در سعودی، تاکید کرد.

القصبی همچنین مخالفت کامل پادشاهی عربی سعودی با دخالت‌های ایران در منطقه را ابراز داشت که با قاچاق موشک‌ها و سلاح و گسترش آن و همچنین نقض قطعنامه‌های ذیربط شورای امنیت، باعث طولانی شدن بحران یمن شده است.

محکومیت شهرک‌سازی‌ اسرائیل در کرانه باختری فلسطین

وزیر اطلاع‌رسانی سعودی نیز ادامه توسعه‌طلبی‌ها و شهرک‌سازی‌های اسرائیل در سرزمین‌های کرانه باختری فلسطین و از جمله آن در قدس شرقی و ویران کردن دارایی‌های فلسطینی و مهاجرت دادن‌های ناشی از آن را محکوم کرد.

وزیر اطلاع رسانی سعودی همچنین در چهل و ششمین دوره از نشست شورای حقوق بشر تاکید این پادشاهی بر ادامه حمایت ریاض و پشتیبانی آن از مسأله فلسطین در همه زمینه‌های سیاسی و اقتصادی و هر آنچه به تقویت و حمایت از حقوق بشر در فلسطین اشغالی منجر شود را ابراز داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید